۲۴ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۴۳
کد خبرنگار: 1347
کد خبر: 84472009
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

۴۲ متکدی در مهاباد جمع‌آوری و ساماندهی شدند

مهاباد- ایرنا- سرپرست ادارە پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری مهاباد گفت: ۴۲ متکدی و کارتن خواب در مناطق مختلف سطح شهر شناسایی، جمع آوری و ساماندهی شدند.

محی الدین جان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در قالب این طرح ٣٧ نفر از متکدیان با اخذ تعهدنامه کتبی ترخیص شده و پنج نفر دیگر نیز که از متکدیان غیربومی بودند، به شهرهای محل سکونت خود انتقال داده شدند.

وی اضافه کرد: طرح جمع‌آوری و برخورد با متکدیان و معتادان متجاهر به طور جدی توسط گروه گشت شهری و نیروی انتظامی در این شهر ادامه خواهد داشت.

سرپرست ادارە پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری مهاباد با اشاره به اینکه تکدی گری جرم محسوب شده و با افراد متکدی بر اساس قانون برخورد می‌شود، گفت: پیشگیری از گسترش آسیب‌های اجتماعی، پاسداری از حقوق عامه و پیشگیری از بروز جرایم مرتبط با معضل تکدی‌گری از اهداف اصلی اجرای این طرح است.

وی بیان کرد: مردم باید کمک‌های خود را به‌صورت درست و از طریق نهادهای حمایتی به‌دست فقرا و نیازمندان برسانند؛ همچنین این امر باید از طریق رسانه ملی، مطبوعات و فضای مجازی فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی شود.

وی همچنین از شهروندان خواست در صورت مشاهده متکدیان در سطح شهر با سامانە ١٣٧ ادارە پیشگیری و رفع تخلفات شهری تماس بگیرند.

به گزارش ایرنا، افزایش قابل توجه متدکیان به خصوص سرازیر شدن گدایانی از شهرهای مختلف به مهاباد موجب اعتراض شهروندان شده و همچنین چهره شهر را نیز زشت کرده است.

مهاباد ۲۴۰ هزار نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha