اظهارات مدیرکل حقوقی وزارت ورزش درباره ابطال انتخابات ۲ فدراسیون

تهران- ایرنا- مدیر­کل دفتر امور مجلس وزارت ورزش و جوانان درباره ابطال انتخابات ۲ فدراسیون بدنسازی و زورخانه‌ای اعلام کرد که رای دیوان عدالت اداری بدوی است و مسیر حقوقی در حال انجام است.

«مرتضی فلاح» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا و در واکنش به ابطلال انتخابات فدراسیون‌های بدنسازی و زورخانه‌ای اظهار داشت: سازمان بازرسی صحت انتخابات فدراسیون زورخانه‌ای را  به طور تلویحی پذیرفته است اما دیوان عدالت اداری حکمی صادر کرده و انتخابات این ۲ فدراسیون را ابطلال اعلام کرد.

وی افزود: این رای بدوی و غیرقطعی است و درباره ابطال انتخابات فدراسیون زورخانه‌ای معاونت حقوقی وزارت ورزش لایحه دفاعیه را ارسال کرده است اما هنوز دادنامه ابطال فدراسیون بدنسازی به وزارت ورزش ارسال نشده است.

مدیرکل حقوقی امور مجلس گفت: اکنون مسیر حقوقی در حال انجام است. 

مجمع انتخاباتی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام۱۳ دی سال گذشته به ریاست مهدی علی‌نژاد معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان برگزار و در پایان عبدالمهدی نصیرزاده با کسب ۲۸ رای از مجموع ۴۳ رای اعضای مجمع، به عنوان رییس جدید این فدراسیون انتخاب شد.

پس از برگزاری این انتخابات، کاوه درودی دبیر سابق فدراسیون بدنسازی و یکی از نامزدهای ریاست فدراسیون بدنسازی در اعتراض به تخلف صورت گرفته در انتخابات از وزارت ورزش و جوانان به عنوان مجری برگزاری انتخابات، به دیوان عدالت اداری شکایت کرد.

شعبه ۳۵ دیوان عدالت اداری پس از بررسی‌ و با اعلام احراز تخلف صورت گرفته در برگزاری انتخابات مذکور به  تاریخ ۱۶ شهریور و شماره پرونده ۹۹۰۹۹۸۰۹۰۰۲۰۴۹۴۵ و شماره بایگانی ۹۹۰۵۸۵۲ حکم به ابطال انتخابات فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام داده است.

همچنین روز گذشته با حکم نهایی شعبه ۴۵ دیوان عدالت اداری، انتخابات ریاست فدراسیون کشتی پهلوانی و ورزش‌های زورخانه‌ای باطل شد.

مجتبی جوهری رییس سابق فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای و یکی از نامزدهای ریاست این فدراسیون به همراه محمد کاظم کوهی دیگر نامزد انتخابات، با اعلام تخلف و ارائه مدارک مبنی بر چیدمان مجمع با هدف کسب رای، به دیوان عدالت اداری طرح شکایت کردند و خواستار رسیدگی‌ دیوان به این موضوع شدند. این مجمع ۱۹ خرداد امسال برگزار شد و در پایان مهرعلی باران چشمه با کسب ۲۲ رای در مقابل ۱۹ رای مجتبی جوهری، به عنوان رییس این فدراسیون انتخاب شد.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha