رواسی: نسل جدیدی در پاراوزنه‌برداری  به جهان معرفی خواهد شد

تهران - ایرنا - سرمربی تیم پاراوزنه‌برداری با اشاره به بالا بودن میانگین سنی قهرمانان کنونی این رشته گفت: در تلاشیم تا نسل جدیدی از نخبگان این رشته را به ایران و جهان معرفی کنیم.

 «علی اصغر رواسی» روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با بی‌سابقه توصیف کردن نتایج پارالمپین‌های وزنه‌برداری اظهار داشت: برای نخستین بار در ادوار پارالمپیک تمام وزنه‌برداران اعزامی به مدال رسیدند و این یک اتفاق مهم به شمار می‌رود. در این رشته روح‌الله رستمی موفق به کسب مدال طلا، حامد صلحی‌پور، منصورپورمیرزایی و امیرجعفری نقره و سامان رضی مدال برنز ضرب کرد. روح الله رستمی نیز برای شکستن رکورد در این مسابقات اقدام کرد که موفق نشد. 

او با اشاره به پیش‌بینی‌ها برای کسب سه مدال طلا گفت: پیش بینی برای رشته وزنه‌برداری کار راحتی نیست و در برخی از اوزان هم حریفان آماده‌تر بودند. در وزن حامد صلحی‌پور پیش‌بینی مدال طلا شده بود اما وزنه‌بردار چینی در این دسته با اختلاف قهرمان شد و حتی برای شکستن رکورد اقدام کرد.

وی افزود: در زمان پیش‌بینی‌ها باید حریفان را به دقت آنالیز کنیم. نمی‌شود از ورزشکاری که با حریف در حدود پنج کیلوگرم اختلاف رکورد دارد انتظار مدال را داشت. «ین پان پان»  حتی برای مهار وزنه ۲۴۳ کیلوگرم اقدام کرد که ناموفق بود.

سرمربی تیم پاراوزنه‌برداری ایران با اشاره به مدال نقره منصور پورمیرزایی نیز عنوان کرد:‌ منصور یکی از باتجربه های تیم ایران است و در حدود ۱۶ سال در تیم عضویت داشته و با قهرمانان بزرگی مانند کاظم رجبی و سیامند رحمان همدوره بوده است. او همیشه نفر دوم بود. جانشینی سیامند برای او بار روانی زیادی را ایجاد کرد.

وی ادامه داد: همچنین او در حدود ۴۰ سال سن دارد که این خود باعث شد تا عملکردش تحت تاثیر قرار گیرد. شاید تعجب‌آور باشد اما پورمیرزایی در تمرینات بیش از ۲۰ بار ورزنه ۲۶۰ کیلوگرمی را مهار کرد اما در زمان مسابقه در مهار وزنه ۲۴۶ ناموفق بود. 

رواسی با بیان اینکه میانگین سنی قهرمانان کنونی ما ۳۶.۵ سال بود افزود: این موجب شده بود تا برخی آخرین پارالمپیک خود را تجربه کنند و تلاش آنان برای مدال زیاد بود. 

گردش نخبگان ورزشی در این رشته از دیگر مضوعات مورد بحث سرمربی پاراوزنه‌برداری ایران بود. وی در این زمینه تصریح کرد: ۱۵ وزنه‌بردار با میانگین سنی ۲۲ تا ۲۴ سال شناسایی شده و باید با برنامه جامع آنان را در مسیر موفقیت قرار دهیم. با تلاش و پشتکار می‌توان این نسل جدید را برای مسابقات پاراآسیایی آماده کرد. در دسته فوق سنگین نیز ۲ ورزشکار در سطح جهانی داریم که توانایی رسیدن به عنوان را دارند.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha