۲۵ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۳۹
کد خبرنگار: 757
کد خبر: 84471881
۱ نفر

برچسب‌ها

هزاران تن از کادر درمانی واکسن نزده در فرانسه معلق شدند

تهران – ایرنا – یک روز پس از اجباری شدن واکسیناسیون در فرانسه برای تمام کارکنان بخش بهداشت و درمان ، وزیر بهداشت این کشور اعلام کرد حدود 3 هزار نفر از کادر درمان که تا کنون واکسن نزده‌اند از کار معلق شده‌اند.

به گزارش رویترز از پاریس ، دولت امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه روز چهارشنبه واکسیناسیون کادر درمان را اجبار کرد. این اقدام با هدف تسریع و تقویت روند واکسیناسیون و جلوگیری از موج جدید ابتلا به کرونا در فصل پاییز و به خطر افتادن روند احیای اقتصادی این کشور انجام شده است.

در این حال ، "اولیویه وران" وزیر بهداشت فرانسه با اعلام تعلیق از کار حدود 3 هزار تن از کادر درمان که در مهلت مقرر واکسن نزده‌اند ، خاطرنشان کرد: بسیاری از این تعلیق‌ها موقتی است و بسیاری از این کادر درمان تصمیم گرفته‌اند که واکسن بزنند چرا که متوجه شده‌اند الزام واکسیناسیون یک واقعیت است.

بنا به گزارش مطبوعات محلی ، در شهر "نیس" در جنوب فرانسه حدود 450 تن از کارکنان بخش درمان از کار معلق شده‌اند.

بر اساس دستورالعمل دولت فرانسه ،‌ از روز چهارشنبه  حدود 2.7 میلیون نفر شاغل در بخش بهداشت و درمان شامل پزشکان،‌ پرستاران ،‌ رانندگان آمبولانس‌ها و کارکنان بیمارستان‌ها باید حداقل دوز اول واکسن کرونا را تزریق کرده باشند.

مکرون از دو ماه پیش مهلت روز چهارشنبه این هفته را اعلام کرده بود اما همچنان ده‌ها هزار نفر واکسن نزده‌اند. در این حال ، اتحادیه تندروی بخش عمومی CGT هشدار داده است که اگر دولت فعالیت شمار زیادی از کادر درمانی و پزشکان خصوصی را به تعلیق درآورد ، این کشور با "فاجعه درمانی" رو به رو خواهد شد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha