حمله نظامیان صهیونیست به تظاهرات کنندگان فلسطینی در کرانه باختری

تهران-ایرنا- جوانان فلسطینی صبح امروز (چهارشنبه) بار دیگر در حمایت از اسرای در بند رژیم صهیونیستی به خیابان‌ها آمدند و در مقابل نظامیان صهیونیست با حمله به سوی آنها، شماری از جوانان فلسطینی را زخمی کردند.

به گزارش امروز (چهارشنبه) ایرنا به نقل از شبکه المنار، نظامیان رژیم اشغالگر قدس با حمله به تظاهرات کنندگان فلسطینی در رام الله و البیره در کرانه باختری، شماری از آنها را زخمی کردند.

منابع فلسطینی می گویند که نظامیان صهیونیست صبح امروز «جمال زید ابوثار» (۶۵ ساله) اسیر آزاده فلسطینی را مجددا در شهر البیره بازداشت کردند.

صدها نفر از مبارزان مقاومت نیز در حالی که چهره خود را پوشانده بودند، در حمایت از اسرای فلسطینی در شهر جنین به خیابان آمده و به دشمن صهیونیستی هشدار دادند که هرگونه تعرض به اسرا بهای سنگینی را برای این رژیم به دنبال خواهد داشت.

شهر جنین و مناطق اطراف آن طی روزهای اخیر بارها شاهد درگیری‌های مسلحانه مبارزان مقاومت با اشغالگران صهیونیست در حمایت از اسرای فلسطینی بوده است.

سه شنبه هفته گذشته ۶ اسیر فلسطینی در اقدامی شگفت انگیز موفق شدند با حفر تونلی از زندان جلبوع در سرزمین های اشغالی فلسطین فرار کنند. در پی این اقدام، مقامات صهیونیست تدابیر شدید امنیتی و قدامات ناقض مبانی حقوق بشری در حق اسیران فلسطینی اجرا کردند.

در همین راستا، اسرای فلسطینی چهارشنبه گذشته در اعتراض به سرکوبگری و مجازات‌های سازمان زندان‌های رژیم صهیونیستی، بخش ۶ زندان صحرایی «النقب» را به آتش کشیدند.

این ۶ اسیر فلسطینی با حفر تونل در سلول خود، موفق به فرار از این زندان فوق امنیتی شوند؛ رویداد کم سابقه‌ای که یک شکست سنگین امنیتی دیگر را برای رژیم اسرائیل رقم زد.

بامداد شنبه هم منابع صهیونیستی خبر دادند که چهار نفر از اسرای فرار کرده از زندان جلبوع را دستگیر کرده‌اند و یکی دیگر از این افراد متواری به دلیل فشار مامران امنیتی رژیم صهیونیستی مجبور به معرفی خود شد و هم اکنون فقط یک نفر از این اسرای فراری در خارج زندان به سر می برد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha