هزینه پرداختی بیماران کرونایی بیمه سلامت افزایش یافته است

زنجان- ایرنا - مدیرعامل بیمه سلامت استان زنجان گفت: میانگین پرداختی برای هر بیمار کرونایی بستری شده از ابتدای شیوع کرونا (یکم اسفند سال ۹۸)، در بیمارستان‌های دولتی استان چهار میلیون و ۷۰۰ هزار تومان بوده که این رقم در سال جاری به ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسیده است.

دکتر یعقوب شیویاری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا علت افزایش هزینه بیماران کرونایی بستری شده در بیمارستانهای دولتی استان را شیوع پیک چهارم و پنجم کرونا و بستری شدن طولانی مدت بیماران در بخش مراقبت‌های ویژه و مسائل ناشی از آن ذکر کرد.

این مسوول میانگین سنی بستری شدگان کرونایی های بیمه شده سلامت استان را در بیمارستانها ۶۱ سال اعلام کرد و گفت: این میزان رده سنی در سطح کشور ۵۷ سال اعلام شده و این متوسط سنی در استان های کشور نیز متغیر بوده است.

وی در خصوص هزینه داروهای کرونا تحت پوشش بیمه سلامت نیز گفت: سهم پرداختی سازمان بیمه سلامت برای داروی رمدسیویر ۷۰۰ هزار تومان بوده و به دلیل افزایش دفعات تزریق و از طرفی سایر خدمات درمانی اعم از سی. تی. اسکن و غیره هزینه های بستری بیمار کرونایی را افزایش داده است.

 مدیرعامل بیمه سلامت استان زنجان با اشاره به اینکه ۶۷.۹ درصد بستری شدگان کووید-۱۹ تحت پوشش بیمه سلامت در استان بهبودی کسب کرده اند، اظهار داشت: تعدادی دیگر نیز بستری شده یا به علت شدت درگیری با این ویروس جان خود را از دست داده اند.

شیویاری همچنین در خصوص حذف دفترچه‌های درمانی بیمه سلامت گفت: سازمان بیمه سلامت ضمن الگوبرداری از سازمان تامین اجتماعی به دلیل اینکه زیرساخت‌ها به طور کامل فراهم نشده، قصد دارد این موضوع را به صورت تدریجی اجرا کند. 

وی اظهار داشت: بر این اساس و طبق برنامه‌ریزی‌ها مقدمات لازم تا اردیبهشت‌ سال ۱۴۰۰ فراهم شده و سپس دفاتر کاغذی به تدریج و تا شهریورماه سال آینده به طور کامل حذف می‌شوند.

به گفته شیویاری، شاید حذف دفترچه‌های درمانی در ابتدا سخت به نظر برسد اما علاوه بر صرفه‌جویی فراوان در این زمینه مردم از مزایای آن بهره‌مند خواهند شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha