۲۵ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۱۱:۲۴
کد خبرنگار: 2199
کد خبر: 84471703
۰ نفر

برچسب‌ها

خرید تضمینی گندم در زنجان به ۷۲ هزار تن رسید

زنجان – ایرنا – مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان زنجان گفت: خرید تضمینی گندم از کشاورزان این استان به ۷۲ هزار تن رسیده است و این روند همچنان ادامه دارد.

ولی الله زمانی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از ۳۰ خرداد تاکنون در استان زنجان ۷۲ هزار تن محصول گندم در سیلوهای استان تخلیه شده که بیشترین میزان خرید این محصول در شهرستان خدابنده بوده است.
وی اظهار داشت: ۱۰۰ درصد مطالبات کشاورزان گندمکار به مبلغ ۳۶۴ میلیارد تومان به حساب آنها واریز شد و تاکنون هیچ مطالبه ای در این خصوص نداریم.
سرپرست شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۱۴ استان زنجان گفت: با توجه به ادامه خرید گندم از کشاورزان استان در زمان حاضر پنج مرکز برای خرید این محصول فعال است.

به گفته زمانی، امسال ۳۹ مرکز خرید تضمینی گندم از کشاورزان استان در سطح شهرستان ها با هدف کاهش هزینه‌ها و سهولت دسترسی کشاورزان آماده و این مراکز به تفکیک شهرستان تعیین و اعلام شده بود.

وی خاطرنشان کرد: سالجاری هر کیلوگرم گندم معمولی از کشاورزان استان با نرخ ۵۰ هزار ریال به طور تضمینی خریداری می شود که از این مبلغ ۱۰ هزار ریال تشویقی است.

به گزارش ایرنا، سال گذشته در سطح استان زنجان حدود ۳۵۰ هزار تن گندم و سال ۹۸ بیش از ۲۴۹ هزار تن از این محصول به ارزش چهار هزارو ۳۴۶ میلیارد ریال از کشاورزان خریداری شد.
سال ۹۷ رکورد خرید گندم در استان زنجان با خرید ۴۵۵ هزار تن از این محصول شکسته شد. 
زنجان سال ۹۵ در تولید گندم رتبه هشتم را کسب کرد و در ذخیره سازی این محصول راهبردی نیز جزو استان های رده بالای کشور بود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha