۲۴ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۰۰
کد خبرنگار: 1228
کد خبر: 84471605
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

صدور روادید پاکستان برای شهروندان سوریه تسهیل می‌شود

اسلام‌آباد - ایرنا - وزیر کشور پاکستان با تاکید بر اهمیت روابط دوجانبه با جمهوری عربی سوریه و لزوم توسعه مناسبات میان دو کشور، از آمادگی پاکستان برای تسهیل صدور روادید برای شهروندان سوریه خبر داد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از منابع رسمی پاکستان، «شیخ رشید احمد» طی دیدار با «مازن عُبید» کاردار سفارت سوریه در اسلام‌آباد، خواستار تقویت روابط دیرینه دو کشور و افزایش همکاری‌ها در بخش‌های مختلف شد.

وی افزود: روابط برادرانه پاکستان و سوریه ریشه در مشترکات مذهبی و تاریخی دارد و ما خواستار افزایش این مناسبات هستیم.

در این نشست طرفین درخصوص راه‌های افزایش تعاملات پاکستان و سوریه گفت وگو و فرصت‌های گسترش همکاری‌ها را مورد بررسی قرار دادند.

وزیر کشور پاکستان اعلام کرد که ما از افزایش روابط میان مردم دو کشور حمایت می‌کنیم و با همین هدف تسهیل صدور روادید برای شهروندان سوریه در دستور کار است.

کاردار سوریه در پاکستان نیز با ابراز اطمینان از سطح روابط حسنه میان دو کشور اسلامی، بر عزم دولت دمشق برای گسترش همکاری‌های دوجانبه به ویژه مشارکت در صنعت گردشگری دو کشور تاکید کرد.

اسلام‌آباد یکی از طرفداران حل بحران سوریه از طریق گفت و گو و دیپلماسی است. به رغم فشار برخی قدرت‌های غربی به ویژه کشورهای عرب در خاورمیانه، پاکستان حاضر به تغییر مواضع اصلی خود مبنی بر عدم دخالت در امور داخلی سوریه و مخالفت با هرگونه طرح علیه دولت مشروع دمشق به رئیس جمهوری بشار اسد، نشده است.

دولت پاکستان طی چند سال اخیر با هر نوع تلاش قدرت‌های منطقه و فرا منطقه‌ای برای تغییر حکومت‌ها از جمله در سوریه مخالفت کرده است.

ماه گذشته پاکستان در ابتکاری با هدف حمایت از دولت سوریه در برابر تحریم‌های آمریکا که منجر به ایجاد مشکلات فراوان برای ملت سوریه شده است، تصمیم به ارسال محموله‌های گندم و برنج به این کشور گرفت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha