تعداد بستری شدگان روزانه کرونا در خراسان رضوی به ۳۷۰ نفر کاهش یافت

مشهد- ایرنا- دبیر کارگروه اطلاع‌رسانی کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تعداد بستری‌شدگان ناشی از کرونا در بیمارستانهای استان خراسان رضوی به زیر ۳۷۰ نفر در روز کاهش یافت.

دکتر حمید رضا رحیمی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این در حالی است که در پنجمین اوجگیری کرونا تعداد بستری‌شدگان روزانه در خراسان رضوی تا ۹۰۰ نفر بیمار کرونایی در روز رسیده بود.

وی اضافه کرد: در حال حاضر ۲ هزار بیمار کرونایی در بیمارستانهای استان خراسان رضوی بستری هستند که هزار و ۴۸۰ نفر از این تعداد مربوط به دانشگاه علوم پزشکی مشهد است که علاوه بر کلانشهر مشهد، ۱۵ شهرستان دیگر استان را زیر پوشش خود دارد.

دبیر کارگروه اطلاع‌رسانی کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد تعداد بیماران بدحال بستری در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستانهای خراسان رضوی را ۴۸۰ نفر عنوان کرد و افزود: ۳۹۳ نفر از این تعداد در بیمارستانهای زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد بستری هستند.

رحیمی افزود: خوشبختانه آمار مبتلایان، بستری‌شدگان و فوتی‌های ناشی از کرونا در استان خراسان رضوی در حال کاهش است اما این وضعیت شکننده و ناپایدار است و ضرورت دارد که مردم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

۸۰  درصد جمعیت ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفری خراسان رضوی زیر پوشش خدمات دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند. دانشگاههای علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه و دانشکده‌های پزشکی نیشابور و تربت‌جام نیز بقیه جمعیت این استان را زیر پوشش خدمات‌ بهداشتی و درمانی خود دارند.

طبق آخرین اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی ۲۴ ساعت گذشته ۴۴۸ نفر دیگر از هموطنان بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند و با تزریق یک میلیون و ۵۹۰ هزار و ۲۰۵ دُز واکسن کرونا، رکورد تزریق روزانه واکسن در کشور برای چندمین بار شکسته شد. 

در این مدت ۲۲ هزار و ۵۴۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و سه هزار و ۱۶۳ نفر از آنها بستری شدند و مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به پنج میلیون و ۳۱۸ هزار و ۳۲۷ رسیده است.

خوشبختانه تاکنون چهار میلیون و ۵۹۷ هزار و ۲۱۵ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده‌اند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha