۷۵۰ دستگاه خودرو عمومی در قزوین به صورت رایگان گازسوز شدند

قزوین - ایرنا - مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی استان قزوین گفت: ۷۵۰ خودرو عمومی در استان شامل تاکسی و وانت بار از ابتدای امسال به صورت رایگان گازسوز شده و ۳۶۰ دستگاه نیز در نوبت انجام این کار قرار دارند.

لطف الله مسعودی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از زمان آغاز اجرای این طرح چهار هزار و ۸۳۳ دستگاه وسیله نقلیه عمومی شامل تاکسی و وانت بار در سامانه مربوط ثبت نام کرده بودند که تاکنون چهار هزار و ۴۷۳ دستگاه در کارگاه‌های مجاز گازسوز شده‌اند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۳۶۰ دستگاه خودرو عمومی در انتظار گاز سوز شدن هستند، افزود: تا پایان سال جاری و براساس زمانبندی صورت گرفته این تعداد نیز به صورت رایگان گازسوز خواهند شد. 

این مسوول هزینه گازسوز شدن هر دستگاه وسیله نقلیه عمومی، شامل تاکسی و وانت بار را ۱۰۰ میلیون ریال اعلام کرد و یادآور شد: گاز سوز شدن خودروهای یاد شده به صورت رایگان انجام می شود و هزینه آن را دولت پرداخت می کند اما تاکسی های اینترنتی متقاضی در این طرح باید تنها ۲۰ درصد هزینه مربوط را پرداخت کنند و مابقی آن نیز از سوی دولت تامین می شود.

مسعودی خاطرنشان کرد: در حال حاضر پنج کارگاه مجاز گازسوز کردن خودرو در سطح استان وجود دارد که سه کارگاه در مرکز استان و ۲ کارگاه دیگر در شهرستان های آبیک و تاکستان فعالیت دارند.

مدیر شرکت پخش فرآورده های نفتی قزوین با اشاره به فعالیت ۵۸ جایگاه عرضه سوخت گاز طبیعی در سطح استان، تصریح کرد: ماهانه در حدود ۱۸ میلیون و ۵۰۰ هزار متر مکعب گاز در جایگاه های سوخت CNG استان قزوین عرضه می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha