فعالیت تالارهای پذیرایی در مشهد همچنان ممنوع است

مشهد-ایرنا- مدیر بازرسی و نظارت بر اصناف مشهد گفت: با توجه به تغییر رنگ کرونایی این کلانشهر از قرمز به نارنجی، فعالیت اکثر واحدهای صنفی به حالت قبل بازگشته و فقط فعالیت صنف تالارهای پذیرایی همچنان ممنوع است.

امیر دلداری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: فعالیت چهار صنف اغذیه و پیتزا، آبمیوه و بستنی، سفره خانه های سنتی و رستوران ها در شرایط نارنجی کرونایی مشهد با محدودیت همراه است و فقط می توانند به صورت بیرون بر یا در فضای باز خدمات ارایه دهند.

وی اضافه کرد: در شرایط کرونایی مشهد همه صاحبان صنوف و فعالان واحدهای صنفی ملزم به زدن ماسک هستند و باید از ارایه خدمات به مشتریان فاقد ماسک خودداری کنند در غیر این صورت به محض مشاهده هر گونه تخلف در این زمینه توسط بازرسان، واحد صنفی جریمه و در صورت تکرار تخلف، مهر و موم می شود.

مدیر بازرسی و نظارت بر اصناف مشهد با اشاره به عملکرد بازرسان حوزه اصناف در طرح تشدید نظارت و بازرسی در حوزه کالاهای اساسی گفت: در پی دستور استاندار خراسان رضوی مبنی بر تشدید مقابله با گران فروشی و تخلفات در حوزه عرضه کالاهای اساسی، از ۱۵ تا ۲۳ شهریور ماه ۱۸۰ عملیات گشت مشترک بازرسی اصناف با مرکز بهداشت و اداره نظارت بر اماکن در سطح شهر مشهد انجام شد.

دلداری افزود: در نتیجه این بازرسی ها هفت هزار و ۵۴۰ تذکر شفاهی، ۱۷۳ اخطار کتبی، ۱۰۴ جریمه و ۳۱ مورد مهر و موم واحد صنفی متخلف در کلانشهر مشهد در مواجهه با تخلفات گران فروشی و عرضه خارج از شبکه در حوزه کالاهای اساسی انجام گرفت.

بیش از ۱۲۰ هزار واحد صنفی در کلانشهر مشهد فعالیت دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha