یک میلیون و ۸۵۸ هزار تن کالا در لرستان جابه جا شد

خرم‌آباد - ایرنا - رییس اداره حمل و نقل کالای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان گفت: امسال یک میلیون و ۸۵۸ هزار و ۳۹۸ تن انواع کالا توسط ناوگان باری لرستان جابه جا شد.

به گزارش ایرنا، رضا عبدی روز چهارشنبه به رسانه ها اعلام کرد: این میزان کالا در قالب ۱۴۶ هزار و ۴۹۳ فقره بارنامه توسط ناوگان باری لرستان جابه جا شده است.

وی با بیان اینکه اکنون سه پایانه عمومی حمل و نقل کالا و سه سالن اعلام بار فعال در لرستان وجود دارد، افزود: تعداد ۹۶ شرکت حمل و نقل کالا ۱۰ هزار و ۱۷۶ دستگاه ناوگان با عمر متوسط ۱۸.۱۷ سال و ۱۷ هزار و ۴۷۶ راننده در بخش حمل و نقل کالای لرستان مشغول فعالیت هستند.

عبدی اظهار داشت: علاوه بر این ۱۰ هزار و ۲۴۰ دستگاه وانت بار با میانگین عمر ۹.۷ سال در حمل و نقل برون شهری کالای استان فعالیت دارد.

وی با اشاره به عملکرد استان در تسهیل فرآیند اعزام ناوگان به بندر امام خمینی(ره) بیان کرد: با توجه به اهمیت حمل کالاهای اساسی از مبدا بندر امام با پیگیری های صورت گرفته لرستان به عنوان اولین استان موفق به دریافت مجوز صدور بارنامه از مبدا بندر برای هفت شرکت حمل و نقل لرستان گردید که در نهایت تا پایان مردادماه، بیش از چهار هزار و ۳۹۲ تن نهاده دامی در قالب ۱۷۴ سفر جابه جا و به دست مصرف کنندگان رسیده است.
رییس اداره حمل و نقل کالای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان اضافه کرد: در مجموع از ابتدای اعزام ناوگان تا پایان مردادماه، چهار هزار و ۶۶۵ دستگاه ناوگان باری از استان به بندر امام اعزام شده و این آمار تا ۲۲ شهریور ماه به شش هزار و ۱۵۱ دستگاه افزایش یافته است.
وی با بیان اینکه در پایش و به روزرسانی مستمر پوشش نرخ بارنامه و شناسایی مسیرهای فاقد نرخ، شاهد تداوم پوشش ۱۰۰درصدی نرخ بارنامه در لرستان طی پنج ماهه امسال بوده ایم، گفت: با پیگیری و نظارت کارشناسان حمل و نقل کالا در سراسر استان، ۳۲۷ مورد تخلف رانندگان و شرکت های حمل و نقل کالا شناسایی و به کمیسیون های ۱۱، ۱۲ و ۱۴ (رسیدگی به تخلفات) ارجاع شده است.
عبدی از تمدید پروانه چهار شرکت حمل و نقل کالا خبر داد و گفت: انجام ۱۲۹ مورد گشت کنترل دروازه ای ناوگان باری استان، ۲۳۰ مورد بازدید و کنترل شرکت های حمل و نقل، هشت مورد بازدید از مراکز طب کار، برگزاری ۶۶ جلسه تخصصی با تشکل های صنفی و دستگاه های ذیربط و چهار فقره بازدید از مراکز اسقاط خودرو بخش دیگری از عملکرد امسال در حوزه حمل و نقل کالا بوده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha