عزیزی خادم: فوتبال زنان مسیر تازه‌ای را در پیش گرفته است

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون فوتبال گفت: ممکن بود فدراسیونی بیاید که اصلا نگاهش به توسعه فوتبال زنان نباشد اما در چند ماه اخیر و تغییر مدیریت در فدراسیون به نوعی فوتبال زنان فعالیت خود را دوباره شروع کرده و مسیر جدید را در پیش گرفته است.

به گزارش ایرنا، شهاب‌الدین عزیزی خادم، رئیس فدراسیون فوتبال در ابتدای صحبت‌های خود خطاب به ملی پوشان فوتبال زنان گفت: برای شما در مسابقات پیش رو آرزوهای بهترین ها را دارم و امیدوارم سربلند از دیدار برابر بنگلادش و اردن به کشور بازگردید. اگر نتیجه گرفتید که باعث خوشحالی همه ما خواهد بود و اگر نتیجه نگرفتید خدشه ای بر اراده فدراسیون فوتبال برای توسعه فوتبال زنان و حمایت از شما عزیزان وارد نخواهد شد. بدانید که فدراسیون انگیزه لازم را برای توسعه فوتبال زنان دارد.

رییس فدراسیون فوتبال هم‌چنین به برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای حمایت از فوتبال ملی به ویژه تیم ملی زنان اشاره کرد و گفت: ما برای تمامی بخش ها و تیم‌های ملی خود برنامه ریزی کرده تا در مسیر رشد و توسعه قرار بگیرند. عملکرد فدراسیون فوتبال هم با وجود تمام مشکلاتی که وجود داشته گواه این موضوع است و این بحث را در بانوان، جوانان، استعدادیابی، المیپک، IT، مارکتینگ و دیگر بخش ها می بینید.

رییس فدراسیون فوتبال اضافه کرد: چیزی که مهم است و مغفول مانده بود، وضعیتی بود که فوتبال زنان در گذشته داشته است. این بخش نحیف و ضعیف بود و متاسفانه روند حمایت از فوتبال زنان در چند سال اخیر که فدراسیون به سمت ورشکستی رفته بود سخت تر شد و عملا هیچ نگاه و برنامه‌ حمایتی از فوتبال زنان وجود نداشت. همین امر باعث شد فوتبال زنان حرکت رو به عقب هم داشته باشد. در چند ماه اخیر و تغییر مدیریت در فدراسیون به نوعی فوتبال زنان فعالیت خود را دوباره شروع کرده و مسیر جدید را در پیش گرفته است.
عزیزی‌خادم هم‌چنین تاکید کرد: فدراسیون البته برای این اقدامات و کارها هیچ منتی بر سر شما عزیزان و فوتبال ندارد و تمام تلاش حود را می‌کنیم در راستای توسعه فوتبال و فوتبال زنان برنامه ریزی داشته باشیم. در این زمینه از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد. این امر وظیفه حرفه ای ما است.

شهاب‌الدین عزیزی خادم درباره اردوهای آماده‌سازی و تدارکات انجام شده برای تیم ملی زنان هم گفت: بسیار خوشحالیم که تیم ملی را شاداب و با اراده محکم برای رسیدن به موفقیت می بینیم. در همین مدت کوتاه از شروع به کار فدراسیون، حداقل ۱۰ اردو، دو سفر برون مرزی و بازی‌های دوستانه داشته‌اید. در آینده البته این برنامه ریزی و حمایت شکل بهتری می‌گیرد و تیم همکار من با اقتدار و جدیت فعالیتهای خود را در راستای توسعه و پیشبرد اهداف فدراسیون و راهبرد مبانی توسعه انجام خواهد داد. برای هر برنامه ای بدون شک با دقت و ساز و کار حقوقی گام بر می داریم و برای توسعه فوتبال زنان و فوتبال کشور اقدام می کنیم.

رییس فدراسیون فوتبال با اشاره به تلاش‌های شهره موسوی نایب رییس فدراسیون برای توسعه فوتبال زنان هم گفت: از زحمات شهره موسوی تشکر می‌کنم که بی وقفه و با پشتکار، پیگیر امورات فوتبال بانوان بوده و انگیزه اش برای من عجیب است. بدون شک زحمات شما و کادر فنی هم قابل ستایش است چرا که با حداقل امکاناتی که از قبل بوده انگیزه تان کم نشده و تلاش کرده اید و امروز با امکانات جدیدتری شروع کرده اید. شما شایستگی امکانات بیشتری را دارید و نسبت به ۷ ماه گذشته روند بهتری از لحاظ امکانات داشته اید. امروز فوتبال بانوان لباس متحد الشکل، پرواز اختصاصی و اردوهای منظم دارد. فدراسیون فوتبال علاقمندی، تئوری و گفتمانش مبتنی بر توسعه است و ممکن بود فدراسیونی بیاید که اصلا نگاهش به توسعه فوتبال بانوان نباشد و فدراسیون سه قفله را ۶  قفله کند.

عزیزی خادم با اشاره به انعقاد رسمی قرارداد مربیان تیم ملی هم گفت: در راستای قرارداد شما کارهای حقوقی و اداری انجام شده و آن را در اختیار سرپرست دبیرکلی قرار داده ایم تا اقدامات مربوط به آن انجام گیرد و به آن رسمیت داده شود. ما آرام آرام پیش می رویم تا به اهدافمان برسیم.

وی افزود: زمانی که در تمرین تیم جوانان بانوان حضور یافتم، سرمربی این تیم یکی از دغدغه هایش را نداشتن لباس متحدالشکل اعلام کرد و این موضوع فکر مرا درگیر کرد و امروز به جایی رسیده اید که علاوه بر لباس، پرواز اخصاصی با مهماندار خانم و خلبان خانم دارید. این نشان از بها دادن فدراسیون به فوتبال بانوان است. همچنین امروز در جلسه هیات رئیسه فدراسیون به این نتیجه رسیدیم که همگام سازی در بحث پاداش باری بانوان او آقایان صورت گیرد و فکر می کنم این امر برای اولین بار است که رخ میدهد. میدانم که شما برای پاداش برای ایران نمی جنگید اما این حداقل کاری است که فدراسیون برایتان انجام می دهد. یاد دارم در ۴ سالی که عضو هیات رئیسه بودم درخصوص پاداش بانوان موضوع این چنینی وجود نداشت.

رییس فدراسیون فوتبال در پایان با اشاره دوباره به مسابقات حساس پیش رو تیم‌ملی بانوان برای مجموعه تیم آرزوی موفقیت کرد و به این شکل حرف‌هایش را به اتمام رساند: آرزوی بهترین ها را برایتان دارم. برای ملت ایران بجنگید و سربلند باشید و قول می دهم به عنوان عضو کوچک و متصدی فوتبال، قوی تر از گذشته از فوتبال بانوان حمایت کنم. باز هم می‌گویم اگر نتیجه بگیرید که بهتر اما اگر نگرفتید، هیچ خللی در اراده و برنامه ما در راه توسعه فوتبال بانوان ایجاد نخواهد کرد. ضمن اینکه رایزنی های مختلفی را برای حضور مشاور تراز اول دنیا شروع کرده ایم که تا یکی دو هفته آینده، نتیجه آن مشخص می شود. قرار است تا این مشاور به فوتبال ملی اضافه شود و دوره های آموزشی برگزار کند، فوتبال بانوان را ساماندهی و سازماندهی کند و امیدواریم بتوانیم در بحث دانش نیز شرایط بهتری را در فوتبال بانوان ایجاد کنیم. من برایتان آرزوی موفقیت می‌کنم و از همین حالا منتظر درخشش و موفقیت و پیروزی شما دختران ایران در لباس تیم‌ملی هستم.

یم ملی فوتبال زنان ایران به منظور حضور در مسابقات مرحله اول قهرمانی آسیا ۲۰۲۲ هند فردا (چهارشنبه ۲۴ شهریورماه) تهران را به مقصد تاشکند ترک خواهد کرد.

ملی پوشان کشورمان در گروه G با تیم های بنگلاش و اردن همگروه هستند و در روزهای ۳۰ شهریور و ۳ مهرماه به مصاف حریفان خود می‌روند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha