۲۴ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۷:۳۰
کد خبرنگار: 1014
کد خبر: 84471297
۱ نفر

برچسب‌ها

اعزام ۴۰۰ جهادگر البرزی برای خدمت به بیماران کرونایی

کرج - ایرنا - رییس قرارگاه جهادی تبلیغی حضرت امیرالمومنین (ع) استان البرز اعلام کرد: ۴۰۰ نفر از جهادگران البرزی در قالب فراخوان «اعزام» به منظور خدمت حسینی به بیماران کرونایی و کمک به کارکنان درمان به مراکز درمانی و بیمارستان های استان اعزام شده اند.

محمدحسن خراسانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در خصوص انتشار فراخوان «اعزام» افزود: قرارگاه جهادی تبلیغی حضرت امیرالمومنین (ع)‌ پس از شیوع ویروس منحوس کرونا زیر نظر نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج تشکیل و آغاز به کار کرده است.

وی اظهار داشت: جهادگران این قرارگاه در پنج پیک شیوع کرونا خدمات زیادی به خصوص در بیمارستان ها ارایه کرده اند به طوریکه در پیک سوم کرونا یک هزار و ۲۰۰ نوبت شیفت جهادی و در پیک چهارم یک هزار و ۵۰۰ نوبت شیفت در بیمارستان ارایه خدمت داشته اند.

وی گفت: این جهادگران در بیمارستان ها علاوه بر کمک به کادر درمان، به بیماران نیز خدماتی همچون روحیه بخشی، کمک در انجام امور شخصی بیماران همچون غذا دادن،‌تعویض لباس و حمام کردن و مشاوره می کنند.

خراسانی مهمترین رکن در درمان بیماران کرونایی را روحیه دهی دانست و افزود: اگر بیماران کووید ۱۹ روحیه خود را به خوبی حفظ کنند روند این بیماری کند و متوقف می شود.

وی به خدمات ارایه شده در پیک های اول و دوم نیز اشاره کرد و تصریخ کرد: در پیک اول کرونا جهادگران این قرارگاه فقط به ضدعفونی بیمارستان ها می کردند به طوریکه روزانه ۲۰ نفر از این افراد به صورت شیفتی در بیمارستان کار ضدعفونی را انجام می دادند.

رییس قرارگاه جهادی تبلیغی امیرالمومنین (ع) استان البرز گفت: همچنین در پیک دوم کرونا نیز علاوه بر کار ضدعفونی بیمارستان ها و مراکز درمانی به کادر درمان نیز کمک می کردند ضمن اینکه در پیک دوم و سوم برای بیماران کرونایی آبمیوه تهیه می کردند.

وی به دیگر فعالیت های این قرارگاه جهادی اشاره کرد و افزود: این قرارگاه علاوه بر کمک به بیماران کرونایی و کادر درمان، فعالیت های فرهنگی تبلیغی در روستاها و مناطق محروم ارایه می دهد به طوریکه طبخ غذا، کلیشه نویسی، اجرای کاروان شادی و ارایه بسته های معیشتی از جمله این اقدامات می باشد.

در استان البرز بیش از یک هزار گروه جهادی فعال هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha