آموزش دانش آموزان روستایی و عشایر حضوری است

اصفهان- ایرنا- مدیرکل دفتر آموزش متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش گفت: دانش آموزان روستایی و عشایر به دلیل نداشتن امکانات آموزش مجازی، به صورت حضوری و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از ابتدای سال تحصیلی آموزش می‌بینند.

عباس سلطانیان عصر سه شنبه در جمع خبرنگاران در خانه معلم شماره ۳ اصفهان افزود: یکی از نگرانی‌های ما در توسعه عدالت آموزشی مدارس روستایی و عشایری است که دانش آموزان این مدارس امکانات دریافت خدمات آموزش مجازی را ندارند.

وی با اشاره به اینکه باید شرایط حضور دانش آموزان روستایی و عشایری در کلاس درس به صورت حضوری فراهم باشد خاطرنشان کرد: این دانش آموزان همانند سال گذشته با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به صورت حضوری آموزش خواهند دید تا اطمینان حاصل کنیم که این محصلان نیز در سبد آموزشی قرار گرفته اند.

مدیرکل آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در رابطه با امتحانات حضوری پایه نهم و دوازدهم نیز تصریح کرد: براساس مصوبه ۹۷۷ شورای عالی آموزش و پرورش تاریخ ۱۳ مرداد ۱۳۹۹، در زمانی که بیماری کرونا یا هر بیماری همه‌گیر دیگری در کشور شیوع دارد، به غیر از امتحانات پایه نهم و دوازدهم سایر امتحانات به صورت غیرحضوری خواهد بود.

وی اضافه کرد: امتحانات این ۲ پایه تحصیلی نیز به دلیل حساسیت و تاثیرگذاری بر سابقه تحصیلی دانش آموزان حضوری برگزار خواهد شد اما الزامی به زمان برگزاری آن در خردادماه نیست و با مجوز ستاد ملی مقابله با کرونا می‌توان این آزمون‌ها را با تاخیر برگزار کرد.

سلطانیان با اشاره به اینکه مجوز بازگشایی مدارس باید با تصویب ستاد مقابله با کرونای کشور صادر شود ادامه داد: پس از واکسیناسیون معلمان و براساس دستورالعمل‌های وزارت بهداشت، بازگشایی مدارس بی شک به صورت تدریجی و شروع سال تحصیلی جدید را با آموزش مجازی خواهد بود.

وی درباره تغییر شیوه کنکور از سال ۱۴۰۲ نیز اظهارداشت: سیاست‌ها و ضوابط سنجش و پذیرش متقاضیان ورود به مراکز آموزش عالی و دانشگاه‌ها، ۱۲ مرداد امسال توسط آموزش و پرورش به تمامی مدارس متوسطه ابلاغ شد و مطابق ماده ۹ این مصوبه تمامی قوانین متعارض با این مصوبه ملغی خواهد بود.

مدیرکل آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: در این مصوبه اشاره شده است که ستاد راهبردی نقشه جامع علمی کشور موظف است ظرف مدت ۶ ماه این سیاست‌های پیشنهادی را به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسانده و شیوه نامه‌های آن تنظیم و ابلاغ شود.

سند تحول بنیادی، تنها سند مورد تایید آموزش و پرورش است

وی با بیان اینکه سند ۲۰۳۰ در هیچ یک از مدارس کشور به مرحله اجرا در نیامده است خاطرنشان کرد: تنها سند مورد تایید آموزش و پرورش، سند تحول بنیادی است که دارای ۲۳ هدف عملیاتی و ۱۳۱ راهکار است و با تحقق این راهکارها، نظام تعلیم و تربیت کشور می تواند به اهداف عالی خود دست یابد.

سلطانیان افزود: تمامی برنامه‌ها به تفکیک معاونت‌ها و سازمان ابلاغ شده و مبتنی بر آموزه‌های دینی و راهکارها و اهداف سند تحول آموزش و پرورش است.

وی در حوزه آموزش متوسطه نیز گفت: به طور مشخص ۲۸ برنامه در دوره متوسطه و ۹۶ فعالیت در دوره متوسطه نظری، کارو دانش، فنی و حرفه ای، پژوهش‌سراهای دانش آموزی داریم که ابلاغ شده است و بر حسن اجرای آن نظارت داریم.

عباس سلطانیان مدیرکل آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش از روز گذشته به منظور بازدید از پروژه مهر ۱۴۰۰ و بازگشایی مدارس و گزارش این بازدید به سرپرست وزارت آموزش و پرورش در اصفهان حضور یافت و روز سه شنبه در دومین روز حضور خود در این استان به جمع خبرنگاران رفت و به سوالات آنان پاسخ گفت.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha