پیگیری دستور رییس جمهوری؛ معاون وزیر تعاون از معادن طبس بازدید کرد

بیرجند - ایرنا - معاون روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پی سفر رییس جمهوری به شهرستان طبس و دستور ویژه آیت الله رئیسی برای رسیدگی به وضعیت رفاهی و معیشتی کارگران معدن، به این شهرستان رفت تا روند تصمیمات و اقدامات در دست انجام را از نزدیک بررسی کند.

به گزارش ایرنا، رییس جمهوری روز جمعه نوزدهم شهریور ماه در یک سفر سرزده و از پیش اعلام نشده وارد شهرستان طبس در استان خراسان جنوبی شد و پس از سخنرانی در جمع مردم طبس، با بالگرد به معدن زغال‌سنگ پروده این شهرستان رفت.

بازدید از چند کارگاه استخراج زغال‌سنگ در منطقه معدنی پروده طبس یکی از برنامه‌های سومین سفر استانی آیت الله سید ابراهیم رئیسی بود و از نزدیک مسائل و مشکلات معدنکاران را جویا شد.

رییس جمهوری در این بازدید هوایی و زمینی که شماری از وزرا، معاون اجرایی رییس جمهوری، رییس دفتر رییس جمهوری و استاندار خراسان جنوبی حضور داشتند، وضعیت معادن زغال‌سنگ را بررسی کرد و سپس چهره به چهره با کارگران و معدنچیان به گفت و گو پرداخت که یکی از موارد مطرح شده از سوی کارگران، وضعیت نامطلوب محل اسکان و خوابگاه‌های معدنچیان در محل معادن بود.

آیت الله رئیسی در پاسخ به مطالبات کارگران معدن زغال‌سنگ گفت: از همین الان به مدت ۲۰ روز حداکثر به پیمانکاران وقت می‌دهم که وضعیت زندگی کارگران را در اینجا متحول کنند و اگر این اقدام را در این مدت انجام ندهند، اقدام لازم را انجام می‌دهم.

وی تاکید کرد: نظام پیمانکاری باید کاملا متحول و به هیچ عنوان نباید حقوق کارگران ضایع شود.

در پی این ضرب‌الاجل رییس جمهوری، امروز (سه‌شنبه) معاون روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به همراه برخی دیگر از مدیران این وزارتخانه به شهرستان طبس رفتند تا مطمئن شوند که دستور ویژه آیت الله رئیسی عملی می‌شود.

پیگیری دستور رییس جمهوری/ معاون وزیر تعاون از معادن طبس بازدید کرد

"حاتم شاکرمی" از محل خوابگاه‌های کارگران برخی از معادن طبس که به صورت پیمانکاری برای شرکت‌های بزرگ‌تر فعالیت می‌کنند بازدید کرد از جمله شرکت‌های پیمانکاری طرف قرارداد شرکت زغال‌سنگ پروده همچنین شرکت معدن جو طبس؛ همزمان مقادیری تجهیزات رفاهی از قبیل تشک نیز تحویل خوابگاه‌های معدنچیان این شرکت‌ها شد.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این بازدید ضمن شنیدن مشکلات و درد دل‌های کارگران معادن، کانکس‌ها را مکان مطلوبی برای اقامت کارگران ندانست و گفت: این کانکس‌ها باید با فضای بهتری جایگزین شود.

وی پیمانکاران معدن را ملزم به بهبود فوری وضعیت رفاهی خوابگاه‌های کارگران دانست.

شاکرمی همچنین با حضور در معدن زغال‌سنگ شرکت معدن جو، ضایعه درگذشت مرحوم علی مرادی از پرسنل این معدن که روز گذشته بر اثر سانحه در کارگاه استخراج زغال‌سنگ جان خود را از دست داد، به همکاران وی تسلیت گفت و بر افزایش ضریب ایمنی معادن زغال‌سنگ به منظور پیشگیری از حوادث احتمالی تاکید کرد.

در این بازدید "علی مظفری" مدیرکل بازرسی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، "کوروش یزدان" مدیرکل روابط کار و جبران خدمت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، "محمد محمدی" مدیرکل نام‌نویسی و حساب‌های انفرادی سازمان تأمین اجتماعی کشور، "غلامرضا اشرفی" مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی، "عباس جرجانی" مدیرکل صمت خراسان جنوبی، "علیرضا محمدی" مدیرکل تأمین اجتماعی خراسان جنوبی و جمعی از مسئولان طبس نیز حضور داشتند.

طبس در ۲۷۰ کیلومتری غرب بیرجند قرار دارد و ۷۶ درصد ذخایر زغالی کشور را در خود جای داده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha