بیش از ۱۰۶ میلیارد تومان وام برای تولیدکنندگان و صنعتگران کاشان جذب شد

کاشان - ایرنا - معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری ویژه و دبیر کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید کاشان گفت: سال ۱۳۹۹ افزون بر ۱۰۶ میلیارد تومان تسهیلات با معرفی این کارگروه برای تولیدکنندگان و صنعتگران شهرستان جذب شد.

مسعود خاندایی روز سه‌شنبه در حاشیه بازدید از یک واحد صنعتی تولیدکننده دستگاه‌های تهویه مطبوع تبریدی صنعتی و خانگی کم مصرف در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، به برگزاری هشت نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در کاشان در سال جاری اشاره کرد و افزود: از ابتدای امسال تاکنون به طور متوسط هر هفته ۲ بازدید و در مجموع ۵۰ بازدید از کارگاه‌های صنعتی و تولیدی انجام شده است که تمامی بازدیدها به نتیجه رسیده و مشکلات واحدهای تولیدی در محل آن از طریق پیگیری دستگاه‌های اجرایی مرتبط یا حتی در برخی موارد با راهنمایی و مشاوره رفع شده است.

وی با بیان اینکه صنعتگران و تولیدکنندگان کاشان با هشت سفر استاندار اصفهان و معاونان وی به این شهرستان نیز تسهیلات دریافت کردند، اظهار داشت: دست‌کم در مجموع ۵۰ میلیارد تومان تسهیلات در این سفرها به فعالان عرصه تولید و صنعت در کاشان پرداخت شد.

وی تصریح کرد: تمامی متقاضیان مراجعه‌کننده به کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید کاشان، تسهیلات دریافت کرده‌اند.

تامین نقدینگی و نهاده‌های دامی عمده مشکلات

دبیر کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید کاشان با یادآوری اینکه بیشترین درخواست و مشکل تولیدکنندگان در قالب بازدیدهای این کارگروه، تامین نقدینگی، نهاده‌های دامی و خوراک طیور است، اظهار داشت: به طور متوسط نزدیک به چهار شرکت در هفته درخواست تامین تسهیلات دارند.

وی با بیان اینکه بیشترین مشکل‌های صنعتگران مربوط به اداره‌های جهاد کشاورزی و حفاظت محیط زیست به دلیل نداشتن تفویض اختیارات استانی است، ادامه داد: این موضوع به شدت مورد انتقاد و نارضایتی تولیدکنندگان در صرف هزینه و وقت برای مراجعه به اصفهان یا زمان‌بر شدن رسیدگی مشکل آنان در مرکز استان شده است.

خاندایی با انتقاد شدید از اینکه اداره‌های یادشده به‌دلیل نبود اختیارات کافی از اداره‌های کل استان هیچ اختیاری در شهرستان ندارند، افزود: انتظار می‌رود وزیر جهاد کشاورزی در این راستا با ارتقای جهاد کشاورزی شهرستان به اداره‌کل، گام موثری بردارد و برای رفع این مشکل که از گذشته تاکنون وجود داشته با تدبیری ویژه چاره‌اندیشی کند.

مشاوره و راهنمایی کارگروه به تولیدکنندگان

معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری ویژه کاشان با بیان اینکه مشکلات مختلف اقتصادی، صنعتی و خدماتی تولیدکنندگان با مراجعه حضوری آنان به فرمانداری در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید کاشان به ۲ شیوه طرح موضوع در نشست هم‌اندیشی این کارگروه با حضور دستگاه‌های اجرایی مرتبط یا بازدید از آن واحد تولیدی برطرف می‌شود یادآورشد: به‌طور کلی مشکلاتی که خود اداره‌ها برای این شرکت‌ها بوجود آوردند با پیگیری و استفاده از تبصره‌ها و مفاد قانونی موجود و مرتبط دوباره از سوی خودشان برطرف می‌شود.

وی با اشاره به اینکه حتی مسائل مربوط به درخواست‌های توسعه واحد تولیدی نیز با بررسی پرونده آن و مساعدت و راهنمایی لازم کارگروه رسیدگی و پیگیری می‌شود اضافه کرد: بازدیدها نیز به همراه مسوولان دستگاه‌های اجرایی مرتبط بویژه اداره‌های صنعت، معدن و تجارت، محیط زیست و جهاد کشاورزی برای بررسی مشکل و ارزیابی صحت ادعای متقاضی در محل تولیدی انجام می‌شود که این اقدام افزون بر تکریم و احترام سرمایه‌گذار عامل ایجاد امید و انگیزه مضاعف نیز برای صنعتگر در حوزه اشتغال و خدمت به مردم می‌شود.

بازدید از واحد تولیدی دستگاه‌های تهویه مطبوع تبریدی صنعتی و خانگی کم مصرف

خاندایی با اشاره به بازدید از واحد تولیدی دستگاه‌های تهویه مطبوع تبریدی صنعتی و خانگی کم مصرف که صنعتگر بسیار توانا و بی ‌رقیب در کاشان در حوزه ایجاد اشتغال ایجاد و فناوری جدید دارد، گفت: رفع مشکلات این واحد تولیدی که مرتبط با اداره‌های صنعت، معدن و تجارت و حفاظت محیط زیست است در حوزه شهرستان و استان پیگیری و رسیدگی خواهد شد.

دبیر کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید کاشان با تاکید بر اینکه بررسی و پیگیری رفع موانع تولید در دیدار و تعامل با صاحبان صنایع عامل افزایش روحیه امید، دلخوشی، رضایتمندی و ایجاد انگیزه مضاعف برای صنعتگر، کارآفرین و تولیدکننده است، ادامه داد: بی‌توجهی و اهمیت ندادن به سرمایه‌گذاران عرصه تولید و اشتغال در پیشبرد و سامان امور آنان بسیار تاثیرگذار است.

بومی‌سازی دستگاه تهویه مطبوع

مدیر واحد تولیدی دستگاه‌های تهویه مطبوع تبریدی صنعتی و خانگی کم مصرف نیز گفت: دستگاه خنک کننده‌ای که به کمک برادرش ساخته است با دقت یک‌دهم، دمای آب را ثابت نگه می‌دارد و برای مصارف آپارتمان‌ها و ساختمان‌های اداری و تجاری کاربرد دارد.

صادق حسین‌پور خاطر نشان کرد: این دستگاه با ظرفیت واقعی ۱۰۰ تنی می‌تواند سه هزار متر مربع زیر بنا را خنک کند.

وی با تاکید بر اینکه بخشی از لوازم و برنامه‌های دستگاه را با خلاقیت و فناوری داخلی بومی‌سازی کرده‌اند و نمونه آن در کشور وجود ندارد، ادامه داد: قیمت تمام شده این دستگاه در حالی نزدیک به ۲ میلیارد تومان می‌رسد که نمونه خارجی آن حدود ۱۰ میلیارد تومان است.

وی با اشاره به اینکه گاز مولد این دستگاه نیز با لایه ازن سازگار است، اضافه کرد: وی و برادرش موفق به ساخت یک دستگاه رطوبت‌گیر اینورتر نیز شده‌اند که  نمونه ایرانی و خارجی ندارد و ثبت اختراع شده است.

نزدیک به یک هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی و ۱۳ شهرک، ناحیه و منطقه صنعتی در کاشان وجود دارد.

کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۴ هزار نفر، پرجمعیت ترین شهر اصفهان پس از مرکز این استان و بیست و هشتمین شهر پرجمعیت ایران محسوب می شود.

این شهرستان دارای نخستین تمدن یکجانشینی و شهرنشینی به قدمت محوطه باستانی سیلک (افزون بر هفت هزار سال) است و در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha