خدمات متوازن در دوره جدید بنیاد شهید به جامعه ایثارگری ارائه شود

تهران - ایرنا - عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی درباره وظایف فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: فعالیت‌های فرهنگی نقش بسیار مهمی در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دارد و باید با دقت خاصی اجرا شود. امیدواریم در دوره جدید، بنیاد شهید و امور ایثارگران خدمات متوازن به جامعه ایثارگری ارائه شود.

به گزارش خبرنگار حوزه ایثار و شهادت ایرنا ، حجت الاسلام و المسلمین «حسین میرزایی» نماینده مردم اصفهان در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز سه شنبه در گفت و گویی با بیان اینکه امروز خدماتی که به جامعه ایثارگری ارائه می‌شود تاحدودی نامتوازن است، یادآور شد: امیدواریم در دوره جدید مدیریت بنیاد شهید و امور ایثارگران شاهد توازن مناسبی میان خدماتی که به جامعه ایثارگری ارائه می‌شود، باشیم. عدم توازن در ارائه خدمات نارضایتی به همراه دارد.

وی افزود: بنیاد شهید و امور ایثارگران باید به صورت ویژه در حوزه فرهنگی برای جامعه ایثارگری برنامه داشته باشد. در حوزه مدارس شاهد نیازمند بازنگری اساسی هستیم و باید عملکرد و سیاست‌های آن با دقت مورد ارزیابی قرار گیرد. خدماتی که به جامعه ایثارگری ارائه می‌شود باعث شده تا بعضی از مردم نسبت به آن بدبین باشند. البته این خدمات حق مسلم آنهاست و باید در این زمینه فرهنگسازی شود تا این نگاه از بین برود.

 خدمات متوازن در دوره جدید بنیاد شهید به جامعه ایثارگری ارائه شود

آماده همکاری با رئیس جدید بنیاد شهید هستیم

حجت الاسلام و المسلمین «حسین میرزایی» در ادامه صحبت‌هایش گرامیداشت فرزندان شهدا را ضروری دانست و بیان کرد: بر همین اساس طرح «شهد شاهد» که توجه به نوه‌های شهدا را مدنظر دارد می‌تواند در دستور کار قرار بگیرد و نتایج خوبی هم داشته باشد. ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی آماده همکاری کامل با رئیس جدید بنیاد شهید و امور ایثارگران هستیم.

وی اضافه کرد:  باید توجه داشته باشیم که سیاست کمک فرهنگی به جامعه ایثارگری اصل کار بنیاد است. فعالیت‌های خدماتی در زمینه‌های مختلف هم خوب است اما باید اساس کارها با نگاه فرهنگی انجام شود.

فرزندان شهدا سرمایه‌ای برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت هستند

عضو کمیسیون فرهنگی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی فرزندان شهدا را یادگاران بسیار ارزشمند ایثارگران دانست و در این باره گفت: فعالیت‌های فرهنگی نقش بسیار مهمی در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دارند و باید با دقت خاصی اجرایی شوند. فرزندان شهدا سرمایه‌ای برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت هستند و در آینده حافظان اصلی فرهنگ ایثار و شهادت، خانواده‌های معظم شهدا خواهند بود.

وی افزود: در اسلام توجه و تکریم خانواده‌های سادات مورد سفارش است. خانواده‌های سادات به دلیل ارتباط نسبی که به رسول الله (ص) دارند در حفظ و پشتیبانی از دین مبین اسلام نقش مهمی ایفا کرده‌اند. با توجه به همین موضوع رسیدگی به خانواده معظم شهدا و تکریم آنها از حیث ارتباط با شهید باید در دستور کار قرار گیرد. یکی از فعالیت‌های فرهنگی که منفعت آن نصیب عموم جامعه می‌شود طرح «هر جوان یک دوست شهید» است. در قالب این طرح هر یک از جوانان با یک شهید رفاقت، درددل و ارتباط معنوی خواهند داشت و از این طریق با سبک زندگی ‌آنها بیشتر آشنا می‌شوند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha