امیدواریم با مساعدت وزیر ورزش تبعیض‌ها از بین برود

تهران- ایرنا- رئیس فدراسیون ورزش‌های ناشنوایان گفت: قهرمانان ما از حیث استخدام و پاداش، متفاوت از قهرمانان المپیکی و پارالمپیکی دیده شده اند و درخواست داریم این تفاوت نگاه برچیده شود.

به گزارش ایرنا، مهران تیشه گران امروز(سه‌شنبه) در مراسم بدرقه تیم ملی والیبال ناشنوایان ایران که با حضور وزیر ورزش و جوانان برگزار شد، گفت: حضور وزیر ورزش و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جمع ما افتخاری برای ورزش ناشنوایان است.

وی ادامه داد: جامعه ورزش امروز مدیری را به خود می بیند که باعث افتخار است؛ خدا را شکر می کنیم که هم رئیس جمهوری و هم نمایندگان مجلس این اعتماد را به جامعه ورزش کردند که فردی از همین خانواده سکان وزارت ورزش و جوانان را به دست بگیرد.

رئیس فدراسیون ورزش های ناشنوایان تصریح کرد: حضور حمید سجادی همیشه موفقیت به همراه داشته است و ما و جامعه ورزش یار و یاور وی خواهیم بود و هر کاری لازم باشد انجام می دهیم تا شاهد اعتلای ورزش ایران باشیم.

تیشه گران یادآور شد: خوبی حضور فردی مانند سجادی در وزارت ورزش این است که نقاط ضعف و قوت ورزش را می داند و بسیاری از مسایل در زمان حضور وی حل و فصل می شود.

وی خطاب به وزیر ورزش گفت: جامعه ورزش ناشنوایان در سطح جهان مشکل رنکینگ ندارد؛ ما میزبان مسابقات کاراته و تکواندو جهان هستیم، در کشتی نایب قهرمان ۴ رده هستیم و در فوتبال نیز موفق عمل کرده‌ایم اما از بابت مسایل مالی و اعتباری در مضیقه قرار داریم؛ به چشم یک فدراسیون دیده می شویم اما رشته های متعددی داریم. بحث پاداش و معیشت قهرمانان ما یک اصل است که باید مورد بازبینی قرار گیرد.

رئیس فدراسیون ورزش های ناشنوایان ادامه داد: ما از ۱۷ به ۶۰ درصد پاداش رسیدیم ولی درخواست داریم پاداش ما مانند سایر قهرمانان دیگر دیده شود. المپیکی ها و پارالمپیک ها می توانند استخدام شوند اما ورزشکاران ما دیده نشده اند؛ نه استخدام و نه پاداش شامل حال ورزشکاران ما نمی شود و امیدواریم با حضور شما و همراهی نمایندگان این مسأله حل شود.

وی در پایان با اشاره به در پیش بودن مسابقات جهانی ایتالیا، نسبت به کسب مقام نخست توسط والیبالیست‌های ناشنوای ایران در نخستین روزهای حضور سجادی در راس وزارت ورزش در دولت سیزدهم، ابراز امیدواری کرد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha