ستاری: مشکلات کشاورزی تنها با فناوری رفع می‌شود

تهران- ایرنا –معاون علمی و فناوری رییس جمهوری‌ در بازدید از نمایشگاه دائمی محصولات صادراتی ساخت ایران که با حضور وزیر جهاد کشاورزی همراه بود، تاکید کرد: چالش‌های کشاورزی تنها با فناوری رفع می‌شود.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، نمایشگاه بین المللی تهران امروز میزبان سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی به منظور بازدید از نمایشگاه محصولات صادراتی حوزه علم و فناوری و ساخت ایران در سالن A۳۷ نمایشگاه بین‌المللی بود.

نمایشگاهی که ۳۰۰ شرکت دانش‌بنیان در آن حضور دارند و ۸۰۰ محصول ایران ساخت را عرضه کرده‌اند.

این نمایشگاه با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف توسعه صادرات و نمایش این دستاوردهای ساخت ایران برپا است و در آن از ۱۱ حوزه علمی همچون آب، کشاورزی، تجهیزات پیشرفته، نانو، زیست فناوری، تجهیزات پزشکی و فناوری اطلاعات برگزار شده است.

البته در این بازدید بخش کشاورزی و محصولات آن به نمایش درآمد و در آن حدود ۳۰شرکت دانش‌بنیان دستاوردهای فناورانه خود را در حوزه هایی چون پهپادهای کشاورزی، واکسن دام و طیور، اصلاح نژاد، کود زیستی، اصلاح و تولید ارقام بذر هیبرید، کشت بافت، آنزیم صنایع غذایی، فروشگاه اینترنتی توزیع دیجیتال میوه، تولید گیاهان دارویی و مزارع مرجع نمایش دادند.

محصولات فناورانه همه‌ این شرکت‌ها  تلاشی برای توسعه امنیت غذایی در کشور است.

نفوذ فناوری در حوزه کشاورزی بالا می رود

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در این بازدید ضمن تقدیر از همراهی وزیر جهاد کشاورزی گفت: نفوذ فناوری یکی از بحث های جدی در حوزه کشاورزی است و به طور حتم چالش های این حوزه تنها با فناوری رفع می شود.

سورنا ستاری ادامه داد: به عنوان مثال مشکلاتی که در حوزه آب یا توسعه محصولات وجود دارد را می توان با گسترش فناوری های نوین رفع کرد. البته دیگر مشکلی که در این حوزه برای تمامی کشورها وجود دارد چگونگی نفوذ فناوری است.

وی همچنین بیان کرد: چرا که حوزه کشاورزی یکی از سخت ترین حوزه ها برای پذیرش فناوری است و همگان به سنتی بودن این زیست بوم عادت کرده اند و با ورود نوآوری به آن مقابله می کنند.

 رییس ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان با اشاره به برنامه های معاونت علمی و جهاد کشاورزی گفت:روش های موفقی که در این سال ها برای نفوذ فناوری تست شده است را توسعه می دهیم.

توانمندی نیروی انسانی در حوزه کشاورزی به نمایش درآمد

وزیر جهاد کشاورزی نیز در بازدید از این نمایشگاه بیان کرد: در این نمایشگاه شاهد توسعه محصولاتی فناورانه بودیم که با اتکا به توانمندی جوانان تولید شده اند و معاونت علمی و فناوری نیز از گسترش آنها حمایت کرده است.

سید جواد ساداتی نژاد همچنین گفت: در دوره جدید با اهتمام معاون علمی و فناوری فعالیت ها با سرعت بیشتری پیش می رود تا نفوذ علم و فناوری به حوزه کشاورزی را شاهد باشیم.

وی با بیان اینکه این اتفاق تولید ثروت و محصولات با کیفیت را به همراه دارد، بیان کرد: همچنین با این اتفاق صادرات محصولات ایران ساخت در حوزه کشاورزی افزایش می یابد و در نهایت تامین امنیت غذایی را بالا می برد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha