برگزاری نخستین دوره چالش گرندپری تکواندو در کره‌جنوبی

تهران- ایرنا- فدراسیون جهانی تکواندو اعلام کرد نخستین دوره چالش گرندپری به میزبانی "تکواندو وان" کره‌جنوبی برگزار می‌شود.

به گزارش ایرنا، با اعلام فدراسیون جهانی تکواندو، نخستین دوره چالش گرندپری به میزبانی «تکواندو وان» کره‌جنوبی برگزار می‌شود. این رقابت‌ها یک رویداد ابتکاری برای راهیابی تکواندوکاران جوان به عرصه‌های بین‌المللی است.

نخستین چالش گرندپری G۱ است و پیش‌بینی می‌شود حدود ۲ هزار ورزشکار از ۳۰ کشور در چهار وزن المپیکی مردان و زنان در این رقابت‌ها شرکت کنند. برای نفرات اول و دوم هر وزن، امتیاز در نظر گرفته خواهد شد که جواز حضور در مرحله اول مسابقات گرندپری ۲۰۲۲ را کسب می‌کنند.

«چو» رئیس فدراسیون جهانی تکواندو در این خصوص، گفت: از میزبانی نخستین چالش گرندپری در «تکواندو وان» خوشحال هستیم. این رویداد فرصت مناسبی برای تکواندوکاران تازه وارد است. استعدادهای زیادی در سراسر جهان وجود دارد و ما باید اطمینان حاصل کنیم که شرایط مناسبی را برای رشد و رسیدن تکواندوکاران به حداکثر پتانسیل فراهم می‌شود.

چالش گرندپری نخستین مسابقه بین‌المللی است که بعد از رقابت‌های جهانی ۲۰۱۷ در «تکواندو وان» برگزار می‌شود. مسئولان در حال تدارک محیطی ایمن برای برگزاری رقابت‌ها همراه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی کووید ۱۹ هستند.

براساس تقویم فدراسیون جهانی تکواندو، این رقابتها قرار است ۱۳ تا ۱۵ آبان ماه برگزار شود.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha