۲۱۳ هزار و ۹۲۱ دُز واکسن کرونا در منطقه کاشان تزریق شد

کاشان - ایرنا - معاون بهداشت و سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: ۲۱۳ هزار و ۹۲۱ دُز واکسن از ابتدای طرح ملی واکسیناسیون علیه ویروس کرونا در شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل تزریق شده که از این تعداد، ۱۳۹ هزار و ۷۰ دز مربوط به نوبت نخست و ۷۴ هزار و ۸۵۱ دز مربوط به نوبت دوم بوده است.

به گزارش ایرنا، مهدی دلاوری روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به فوت پنج بیمار مبتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در منطقه کاشان افزود: یک زن ۷۳ ساله و ۲ مرد ۴۰ و ۸۸ ساله در مرکزهای درمانی کاشان و ۲ مرد ۵۸ و ۸۶ ساله در آران و بیدگل جان باختند.

وی افزود: ۲۴۹ هزار و ۸۰  نفر از آغاز شیوع کرونا (اسفند ۱۳۹۸) تاکنون به مرکزهای بستری، تشخیص سرپایی و درمانی آران و بیدگل و کاشان مراجعه کردند و ۱۶ هزار و ۹۲ بیمار حاد تنفسی ترخیص شدند.

ثبت ۲۹۲ مورد جدید کرونا در منطقه کاشان

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کاشان اظهار داشت: شمار آزمایش مثبت ویروس کرونا در شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل با ثبت ۲۹۲ مورد جدید به ۴۶ هزار و ۲۷۴ نفر رسید.

دلاوری ادامه داد: اکنون ۶۳۰ بیمار حاد تنفسی مبتلا به کرونا در مرکزهای درمانی این منطقه بستری هستند که از این تعداد، ۵۲۳ بیمار در کاشان و ۱۰۷ نفر در آران و بیدگل تحت مراقبت و درمان قرار دارند؛ همچنین ۲۵۴ بیمار به طور موقت بستری شده‌اند.

وی شمار بیماران کووید ۱۹ بستری در بخش مراقبت‌های ویژه مرکزهای درمانی منطقه کاشان را ۷۴ نفر اعلام و اضافه کرد: ۶۷ نفر از بیماران در کاشان و هفت نفر در آران و بیدگل بستری هستند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۳۸ بیمار جدید حاد تنفسی با سن ۱۴ تا ۸۵ سال در مرکزهای درمانی کاشان و هشت نفر با سن ۳۳ تا ۱۰۲ سال در آران و بیدگل تحت مراقبت و درمان قرار گرفتند.

وی اشاره به مراجعه ۴۵۱ نفر به کلینیک‌های حاد تنفسی این دانشگاه در ۲۴ ساعت گذشته ادامه داد: پنج هزار و ۳۴۰ نفر نیز شمار پذیرش بستری موقت در مرکزهای ریفرال (زیر مجموعه) دانشگاه است.

دلاوری با یادآوری بستری موقت ۴۳ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته در مرکزهای درمانی منطقه کاشان اضافه کرد: از این تعداد، ۳۵ بیمار در کاشان و هشت مورد در آران و بیدگل بستری شدند.

بنا بر اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وضعیت کرونایی کاشان در برهه کنونی قرمز و آران و بیدگل نارنجی است.

جمعیت نزدیک به ۵۰۰ هزار نفری شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل، زیرپوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی کاشان قرار دارد.

ویروس کرونا (COVID-۱۹) اواسط دسامبر ۲۰۱۹ (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» کشور چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌ برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در این کشور اعلام کرد؛ این ویروس در نهایت به همه کشورها از جمله ایران سرایت کرد و سازمان بهداشت جهانی را بر آن داشت تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی همچون استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی توصیه‌ شده است.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۴ هزار نفر در فاصله حدود ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان و شهرستان آران و بیدگل با بیش از ۱۰۳ هزار نفر جمعیت در حدود ۲۱۵ کیلومتری اصفهان قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha