۲۳ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۲۰:۱۷
کد خبرنگار: 2107
کد خبر: 84470939
۱ نفر

برچسب‌ها

چند خبر کوتاه از کردستان

سنندج - ایرنا - کشف ۶۰۰ میلیارد ریال فرار مالیاتی در کردستان، دعوت ۲ پینگ پنگ باز کردستانی به اردوی تیم ملی نوجوانان کشور، مشارکت جوانان هلال احمر کردستان در طرح "ایران یاران جوان" و برگزاری پانزدهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم ویژه جامعه کار و تولید استان، خبرهای کوتاه از کردستان است.

به گزارش ایرنا، فرمانده انتظامی کردستان از کشف ۶۰۰ میلیارد ریال فرار مالیاتی با تلاش ماموران پلیس امنیت اقتصادی استان خبر داد و گفت: ماموران پلیس امنیت اقتصادی استان در راستای مبارزه با جرم فرار مالیاتی و با اشراف اطلاعاتی دریافتند یک شرکت بازرگانی با توجه به گذشت چندین سال از تاسیس آن، هیچگونه اظهارنامه‌ای به ادارات مرتبط وصول نکرده است.

سردار علی آزادی افزود: ماموران با بررسی‌های به عمل آمده دریافتند که شرکتی در سال ۱۳۹۳ در سطح سنندج برای انجام فعالیت‌های اقتصادی از جمله واردات و صادرات، با اخذ کارت بازرگانی تاسیس شده و با توجه به گذشت چندین سال از تاسیس شرکت از طریق هیات مدیره مربوطه، هیچگونه اظهارنامه‌ای جهت اعلام اقدامات تجاری شرکت اعلام نشده است.

وی اضافه کرد: در همین راستا تیمی از ماموران پلیس امنیت اقتصادی بررسی موضوع را در دستور کار خود قرار دادند و با اقدامات تخصصی و پلیسی، سرنخ‌های مهمی از این پرونده اقتصادی را کشف کردند.

فرمانده انتظامی کردستان ادامه داد: ماموران در ادامه تحقیقات به این نتیجه رسیدند افرادی با سوءاستفاده از کارت بازرگانی اقدام به واردات کالا کرده و طی این مدت مالیات کالاهای وارد شده را پرداخت نکردند.

وی با اشاره به دستگیری سه نفر متهم در این رابطه، گفت: متهمان به جرم خود اقرار و با پیگیری ماموران بیش از ۶۰۰ میلیارد ریال فرار مالیاتی از متهمان کشف کردند که با تشکیل پرونده متهمان به مراجع قانونی معرفی شدند.

۲ پینگ پنگ باز کردستانی به اردوی تیم ملی نوجوانان کشور دعوت شدند

"سامران کریمی" و "کیارش عبدالملکی" ۲ پینگ پنگ باز کردستانی با دعوت سرمربی تیم ملی تنیس روی میز نوجوانان کشور به اولین مرحله تمرینات ملی پوشان در تهران فراخوانده شدند.

این مرحله از اردوی تیم ملی تنیس روی میز نوجوانان کشور با حضور هشت بازیکن از روز هشتم تا ۱۷ مهرماه در آکادمی امیر احتشام زاده تهران زیر نظر رضا وفایی سرمربی تیم برگزار می شود.

مشارکت جوانان هلال احمر کردستان در طرح "ایران یاران جوان"

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان گفت: طرح "ایران یاران جوان" در جمعیت هلال احمر با هدف مشارکت در طرح ملی واکسیناسیون کرونا اجرا شده است که این طرح جهادی در راستای انجام سریع واکسیناسیون با هماهنگی علوم پزشکی و مشارکت اعضای جوانان جمعیت هلال احمر کردستان انجام می شود.

پیام جلالی افزود: بیش از ۷۰ نفر از جوانان هلال احمر زن و مرد، در بخش‌های مختلف از جمله تزریق واکسن و ثبت اطلاعات افراد در این طرح همکاری می‌کنند و تاکنون ۴۷ هزار و ۷۴۵ واکسن در این مدت در مراکز تزریق شده است.

وی ادامه داد: داوطلبان با لباس هلال احمر در جلب اعتماد و افزایش روحیه مردم نقش مهمی ایفا می‌کنند و علاوه بر خدمات بهداشتی، نقش اطلاع رسانی را در زمینه پیشگیری و رعایت پروتکل‌های بهداشتی برعهده داشته و موارد مهم را به عموم منتقل خواهند کرد.

پانزدهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم ویژه جامعه کار و تولید کردستان برگزار شد

پانزدهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم ویژه جامعه کار و تولید در کردستان، امروز با حضور فعال شرکت‌کنندگان و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ستاد کرونا برگزار شد.

در این دوره از مسابقات ۱۹ کارگر در رشته‌های مختلف از جمله حفظ، مفاهیم، ترتیل و قرائت شرکت کردند که در نهایت افرادی که بیشترین امتیاز را کسب کرده باشند به مرحله کشوری مسابقات راه می‌یابند.

مدیرکل، تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان در این این مراسم معنوی، با اشاره به اهمیت والای اینگونه برنامه‌های فرهنگی، گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همواره نگاه ویژه به جایگاه قرآن و نماز در محیط‌های کارگری دارد.

برهان صلواتی با بیان اینکه نیکوترین خدمت به قرآن، عمل به فرامین قرآنی است، افزود: تجربه جوامع مختلف نشان داده هر کجا در اداره جامعه به قرآن و فرامین اسلامی تکیه شده است شاهد جامعه‌ای عاری از فساد، تبعیض و ناعدالتی بوده‌ایم.

وی با استناد به آیاتی از قرآن مجید؛ این کتاب الهی را نور و کتاب عظیم توصیف کرد که صرف تلاوت و قرائت آن کافی نیست، بلکه باید با پایبندی به آن و عمل به فرامینش، می توان به سعادت دنیوی و اجر اخروی دست یافت.

استان کردستان طبق سرشماری سال ۱۳۹۵، یک میلیون و ۶۰۳ هزار نفر جمعیت دارد که در ۱۰ شهرستان، ۳۲ شهر، ۳۱ بخش، ۸۶ دهستان و یک هزار و ۶۹۷ روستا زندگی می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha