تعداد موارد مثبت کرونا در چهارمحال و بختیاری به ۳۵ درصد رسید

شهرکرد- ایرنا- رییس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری گفت: با تداوم روند کاهشی کرونا در استان روزانه از مجموع تست‌هایی که گرفته می‌شود ۳۵ درصد آن مثبت است این در حالی است که در اوج موج پنجم این میزان به ۶۰ درصد رسیده بود.

سید راشد جزایری روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: روند شیوع بیماری در استان همچنان رو به کاهش است به طوری که در حال حاضر تعداد بیماران بستری به ازای هر یکصد هزار نفر، ۱۲ مورد  است که بر اساس آن روزانه ۱۲۰ بیمار بستری شناسایی می‌شود که از این تعداد ۷۰ نفر بستری دائم و ۵۰ نفر نفر بستری موقت هستند.

وی ادامه داد: همچنین تعداد بیماران مراجعه‌کننده به مراکز بهداشتی استان از روزانه سه هزار نفر به حدود یک هزار نفر رسیده است.

جزایری در خصوص روند فعالیت بیمارستان‌های صحرایی استان نیز گفت: هنوز در جمع‌آوری این مراکز اقدامی نشده اما چنانچه روند بیماری به این شکل تداوم یابد جمع‌آوری می‌شود.

رییس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری در ادامه از مراجعه یک هزار و ۱۶۹ بیمار مشکوک به کرونا به مراکز بهداشتی استان در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و افزود: از این تعداد جواب آزمایش ۳۵۸ بیمار مثبت اعلام شده است که ۶۳ بیمار بستری شدند و ۲۹۵ بیمار نیز به صورت سرپایی تحت درمان قرار گرفتند.

جزایری همچنین از فوت ۹ بیمار مبتلا به کرونا در استان طی شبانه‌روز گذشته خبر داد و تصریح کرد: بر این اساس مجموع فوتی‌های ناشی از این ویروس در استان به یک هزار و ۴۹۴ نفر رسید.

وی مجموع بیماران بستری در بخش‌های ویژه کرونا مراکز درمانی استان را ۴۴۳ نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد حال ۵۶ بیمار وخیم است و در بخش مراقبت‌های ویژه قرار دارند.

به گزارش ایرنا، بر اساس جدیدترین رنگ بندی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، شهرستان‌های فارسان، کوهرنگ و سامان از وضعیت قرمز (خیلی پرخطر) به وضعیت نارنجی (پرخطر) و شهرستان خانمیرزا به وضعیت زرد (خطر متوسط) تغییر رنگ دادند.

همچنین شهرستان‌های شهرکرد، بروجن، لردگان، کیار، بن و اردل کماکان در وضعیت قرمز (خیلی پرخطر) شیوع کرونا قرار دارند.

از ابتدای شیوع کرونا تاکنون (۲۳ شهریور) ۲۰۷ هزار و ۸۷۴ مورد تست مولکلی تشخیص کرونا در استان انجام گرفته شده است که بر اساس آن ۷۴ هزار و ۵۷۷ بیمار مبتلا به کرونا شناسایی شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha