هفتمین پایگاه تجمیعی واکسیناسیون علیه کرونا در سنندج افتتاح شد

سنندج - ایرنا - هفتمین پایگاه تجمیعی واکسیناسیون علیه کرونا با حضور رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان و جمعی دیگر از مسوولان در ناحیه منفصل شهری سنندج افتتاح شد.

به گزارش ایرنا، رییس مرکز بهداشت سنندج روز سه شنبه در آیین افتتاح این پایگاه اظهار داشت: این مرکز با همت ادارات ذیربط از جمله شرکت گاز کردستان، مخابرات، شهرداری و سپاه سنندج راه اندازی شده است و با هدف ارایه انجام واکسیناسیون گروه‌های سنی مختلف در خدمت مردم ناحیه منفصل شهری نایسر سنندج خواهد بود.

دکتر جهانبخش یوسفی اضافه کرد: با افتتاح این پایگاه تاکنون هفت پایگاه تجمیعی واکسیناسیون علیه بیماری کرونا با هدف تسریع در امر خدمت رسانی به شهروندان سنندجی راه اندازی شده که مردم این بخش از شهر سنندج می‌توانند با مراجعه به این مرکز نسبت به انجام واکسیناسیون خود اقدام کنند.

وی یادآور شد: نحوه قرار گیری این مرکز با توجه به وضعیت مکانی نایسر در مرکزیت این ناحیه قرار گرفته و دسترسی شهروندان به آن به سهولت انجام پذیر خواهد بود و این پایگاه جمعیت کل نایسر را برای کار واکسیناسیون پوشش خواهد داد.

رییس مرکز بهداشت سنندج افزود: در این پایگاه با حضور ۲ تیم در شیفت صبح و ۲ تیم در عصر، از ساعت ۸ صبح تا ۲۰ عصر در تمام روزهای هفته، اعم از تعطیل و غیرتعطیل، به شهروندان سنندجی خدمات ارائه می شود، البته در صورت نیاز تعداد تیم های ارایه دهنده خدمت برای امر واکسیناسیون افزایش خواهد یافت.

ناحیه منفصل شهری نایسر در سه کیلومتری سنندج قرار داشته وجمعیتی ۴۰ هزار نفری را در خود جای داده است.

در ۲۴ ساعت منتهی به ظهر روز سه‌شنبه ۲۳ شهریور ۵۴۸ بیمار جدید در کردستان شناسایی شد و هفت بیمار هم جان باختند. در حال حاضر ۹۲۴ بیمار در مراکز درمانی استان بستری هستند که ۸۰ نفر آنها بدحال بوده و در بخش آی سی یو تحت مراقبتهای ویژه قرار دارند. کرونا از اسفند ۱۳۹۸ تا ظهر دیروز در کردستان یک‌هزار و ۵۶۵ قربانی داشته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha