واکسیناسیون دانشجویان تا اول مهر تکمیل نمی‌شود

تهران- ایرنا- معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: واکسیناسیون دانشجویان تا اول مهر تکمیل نمی‌شود.

به گزارش روز سه شنبه خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا، علی خاکی صدیق در خصوص واکسیناسیون دانشجویان و آموزش حضوری دانشگاه‌ها با بیان اینکه واکسیناسیون دانشجویان از آغاز این هفته به صورت گسترده شروع شده است، افزود: به رغم تلاش های صورت گرفته، واکسیناسیون دانشجویان تا اول مهر تکمیل نمی‌شود.  

وی در گفت و گویی اظهار داشت: از آنجا که واکسیناسیون دانشجویان تا اول مهر تکمیل نمی‌شود، بنابراین برگزاری کلاس‌های حضوری دانشگاه‌ها نیز فعلا منتفی است.  

معاون آموزشی وزارت علوم توضیح داد: همچنین در حال رایزنی با وزارت ارتباطات، برای دریافت اینترنت رایگان برای دانشجویان هستیم.

‏ به گزارش ایرنا، معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری پیش از این به ایرنا گفته بود که بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا و با توجه به اینکه واکسیناسیون دانشجویان تا اول مهرماه تکمیل نمی‌شود، برگزاری کلاس‌های حضوری دانشگاه‌ها فعلا منتفی است.

به گفته وی، طبق توافق وزارتخانه های علوم و بهداشت، واکسیناسیون اعضای هیأت علمی و کارکنان دانشگاه ها در مردادماه انجام شد و فقط بخشی از آن باقی مانده که هم اکنون در حال انجام است. 

وی با استناد به صحبت های علیرضا رییسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا که زمان شروع واکسیناسیون دانشجویان را از نیمه دوم شهریورماه اعلام کرده بود، گفت: از نظر وزارت علوم، در این زمینه وقفه ای ایجاد نشده است.

معاون آموزشی وزیر علوم درباره شروع کلاس های دانشگاه ها از اول مهرماه، تاکید کرد: با توجه به اینکه واکسیناسیون دانشجویان تا مهرماه کامل نمی شود و بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، آموزش ها حضوری نیست. بنابراین ‌برنامه هایی که قبل از پیک پنجم کرونا مبنی بر بازگشایی کلاس های دانشگاه ها برای ورودی ۹۸ به قبل اعلام شده بود، فعلا منتفی است و آموزش ها را نمی توانیم به صورت حضوری انجام دهیم.

وزارت علوم نیز پیش از این اعلام کرده بود که کلاس های دانشگاه ها برای دانشجویان ورودی ۹۸ به قبل به دلیل تکمیل مقطع تحصیلی، پایان نامه و رساله حضوری می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha