۶۷ کلاس درس خیرساز در خراسان شمالی آماده بهره برداری شد

بجنورد- ایرنا- مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان شمالی گفت: ۶۷ کلاس درس خیرساز در استان که برای تکمیل آنها ۲۶۱ میلیارد ریال هزینه شده، هم اکنون آماده بهره برداری است.

امین فلاح کوشکی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این کلاس‌های درس ۶ هزار و ۳۶۰ متر مربع زیربنا دارد که همزمان با آغاز سال تحصیلی به آموزش و پرورش تحویل می شود.

وی در ادامه افزود: این اداره کل همچنین ۱۱۵ کلاس درس را در زیربنای ۲۷ هزار مترمربع تکمیل و با استفاده از اعتبارات دولتی برای تحویل به آموزش و پرورش آماده کرده است.

وی  با بیان اینکه در هفته دولت امسال نیز، ۲۴ پروژه نوسازی مدارس با زیربنای ۱۱ هزار و ۳۳۷ متر مربع در شهرستان های مختلف استان افتتاح شد، گفت:  برای اجرای این پروژه‌ها ۲۴۱ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده بود.

 وی افزود: این پروژه‌ها شامل ۱۴ مدرسه با ۵۲ کلاس درس، اجرای چمن مصنوعی ۹ سالن ورزشی تمام شهرستانهای استان و یک باب خوابگاه آموزشی است که با تحویل آنها به آموزش و پرورش میزان بهره مندی دانش آموزان استان از فضای درسی مطلوب افزایش چشمگیری یافته است.

فلاح اظهار داشت: اعتبار این پروژه ها از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری، اعتبارات استانی و ملی و مشارکت خیرین مدرسه ساز تامین شده بود.

وی گفت: سرانه فضای آموزشی در این استان ۵.۳ و در کشور ۵.۲ مترمربع است.

سال تحصیلی گذشته ۱۸۰هزار دانش آموز خراسان شمالی در بیش از ۲ هزار باب آموزشگاه استان زیر نظر ۱۴ هزار نفر معلم تحصیل می کردند که از این تعداد ۱۰۴ هزار دانش آموز در مقطع ابتدایی و مابقی متوسطه بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha