زائران اربعین در مرز مهران به استان های مبدا عودت داده می شوند

ایلام - ایرنا - سرپرست پلیس راه ایلام گفت: گشت های ایست و بازرسی در هفت نقطه استان ایلام برای عودت زائران احتمالی اربعین به استان های مبدا خود استقرار دارند.

سرهنگ علی احمد شاهوردی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: باتوجه به ممنوعیت تردد زائران از مرزهای زمینی، گشت های ایست و بازرسی از ورود هرگونه خودروی غیربومی زائران به مقصد مرز مهران جلوگیری می شود.

وی افزود: گشت های ایست و بازرسی در تمام مبادی ورودی استان از جمله ایوان، هلیلان، چرداول، دهلران، ایلام و مهران مستقر هستند و مانع ورود زائران به سمت مهران می شوند.

سرپرست پلیس راه ایلام یادآور شد: خودروهای حامل زائران باتوجه به اطلاع رسانی های وسیع و گسترده توسط رسانه ها، در صورت مراجعه به استان ایلام با اعمال قانون و عودت به استان های خود مواجه می شوند.

شاهوردی اضافه کرد: همچنین کاروان های پیاده نیز حق مراجعه به استان ایلام و مرز مهران را ندارند و آنها نیز به استان های مبدا خود بازگرداننده می شوند.

وی ادامه داد: برابر ابلاغیه ستاد اربعین پلیس راه استان های مختلف باید از حرکت خودروهای حامل زائران به مرزها خودداری کنند و در صورت مشاهده هرگونه خودرو حامل زائران، قبل از رسیدن آنها به استان های مرزی، این خودروها را به استان خود عودت دهند.

به گزارش ایرنا، به علت شیوع ویروس کرونا و بنا بر توافق بین دولت های ایران و عراق، ۶۰ هزار زائر ایرانی از طریق مرزهای هوایی تعیین شده مجاز به حضور در مشارکت اربعین هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha