۲۳ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۲۰
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 84470772
۰ نفر

برچسب‌ها

سینوفارم چین دو داروی جدید برای درمان کرونا می سازد

تهران- ایرنا- شرکت واکسن سازی سینوفارم چین از تولید دو داروی جدید برای درمان بیماران کرونایی خبر داد که در بهبود بیماران با علائم ضعیف عملکرد خوبی داشته است.

به گزارش ایرنا از "سی جی تی ان"، «جانگ یون تائو» نایب رییس سینوفارم و محقق ارشد گروه ملی بیوتک چین (وابسته به سینوفارم) روز سه شنبه اعلام کرد این دو دارو بر اساس ترکیبی از ایمونوگلوبین انسانی و آنتی بادی مونوکلونال ساخته شده اند و باعث خنثی شدن ویروس و کاهش تعداد آن در بدن انسان می شوند.

او گفت که داده های منتشر شده پس از استفاده اضطراری از این داروها با توجه به شرایط کنونی نشان می دهد که این بر بهبود بیماران دارای علائم ضعیف و متوسط اثربخش بوده اند.  

به گفته نایب رئیس سینوفارم، یکی از این دو دارو برای اولین بار چند ماه پیش و در نمایشگاه تجارت خدمات ۲۰۲۱ چین رونمایی شد.   

پیشتر نیز گروه بیوتکنولوژی ملی چین (CNBG) به عنوان زیرشاخه شرکت داروسازی «سینوفارم» اعلام کرده بود اولین داروی کووید-۱۹ جهان، تولید شده بر اساس ایمونوگلوبولین های سرم انسانی ساخته شده از پلاسمای بیماران بهبود یافته کرونایی وارد فاز آزمایش های بالینی شده است.

بر اساس این گزارش، پلاسمای نقاهت پیشتر در برنامه درمانی ملی کووید-۱۹ گنجانده شده و اثربخشی بسیار خوبی برای بیماران با وضعیت حاد و وخیم ابتلا به کرونا را نشان داده است.

بر این اساس، آخرین نمونه واکسن های نسل دوم کووید-۱۹ تولید شده توسط گروه بیوتکنولوژی ملی چین که به صورت ویژه برای گونه های مختلف دلتا و بتا طراحی شده اند نیز نتایج اولیه خوبی نشان داده اند.

بیش از ۲.۱ میلیارد دُز واکسن کرونا تا روز شنبه این هفته در سراسر کشور چین تزریق شده، این در حالی است که سینوفارم به عنوان تولید کننده اصلی واکسن در این کشور، روز گذشته از ارائه یک طرح رسمی برای گرفتن تائید تزریق دُز تقویت کننده خبر داد.

گلوبال تایمز به نقل از گروه بیوتکنولوژی ملی چین نوشت که داروی ضد کووید-۱۹ جدیدی که از پلاسمای بیماران بهبود یافته کرونایی و یا افراد واکسینه شده غیر آلوده تولید می شود، حاوی آنتی بادی های خنثی کننده کرونا با قدرت بالا است. این دارو مطالعات پیش بالینی و آزمایش های حیوانی را تکمیل کرده که نتیجه آنها رهایی قابل توجه از علائم کرونا و آسیب ناشی از ابتلا به عفونت این ویروس ست.

با این حال، کارشناسان هشدار داده اند که پیشگیری و واکسیناسیون همچنان کارآمدترین ابزار برای متوقف کردن چرخه ابتلا به عفونت ویروسی کرونا است و در این بین، داروهای ویژه می توانند به صورت محدود کمک کننده باشند.

«تائو لینا» ناظر واکسن کووید-۱۹ در این رابطه می گوید: «به محض آلوده شدن انسان به ویروس کرونا، این ویروس از سلول های انسان برای تکثیر مداوم ویروس های جدید استفاده می کند و ایمونوگلوبولین های انسانی می توانند صرفا ویروس های خارج از سلول را خنثی کنند و ایمنی سلولی از طریق واکسن ها ضروری است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha