۱۳۶ میلیارد ریال برای ایمن سازی جاده‌های خوی اختصاص یافت

ارومیه- ایرنا- رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوی گفت: برای ایمنی و ایمن سازی جاده‌های شهری و روستایی این شهرستان ۱۳۶ میلیارد و ۱۵۷ میلیون ریال اعتبار اختصاص یافته است.

اصغر کاظمی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تاکنون گاردریل محور خوی – چالدران به طول ۱۳۷ کیلومتر، خط کشی راه‌های اصلی و فرعی به طول  ۴۰ کیلومتر انجام شده و خط کشی ۴۰ کیلومتر دیگر نیز در دست اقدام است.

وی  با بیان اینکه ۳۶ میلیارد و ۱۵۷ میلیون ریال نیز برای بهسازی و آسفالت روستایی اختصاص یافته است، اظهار داشت: امسال ۷۹ کیلومتر قرارداد بهسازی و آسفالت روستایی به مبلغ ۶۴۰ میلیارد ریال بسته شده که ۲۷ کیلومتر آن تاکنون آسفالت شده است.

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوی ادامه داد: همچنین از محل اعتبارات مناطق محروم که نزدیک به ۶۲ میلیارد ریال می‌باشد، با مساعدت مسوولان مربوطه ۵۰ درصد به بهسازی راه‌های روستایی اختصاص می‌یابد.

کاظمی بیان کرد: در بخش ابنیه نیز تکمیل و احداث پل ۲ دهنه قیزیل آغیل در محور الند را آغاز کرده‌ایم که ۱۷ روستا با جمعیت هفت هزار نفر از آن بهره مند خواهند شد.

وی تاکید کرد: برای این پل نیز ۵۲ میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته و هم اکنون ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی با اشاره به اینکه از ۱۷۵ روستای بالای ۲۰ خانوار شهرستان خوی، ۱۱۶ روستا دارای جاده آسفالته هستند، گفت:  زیرسازی جاده‌های چند روستای دیگر تمام شده و طی روزهای آینده، آسفالت‌ریزی آنها آغاز خواهد شد.

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوی گفت: جاده‌های روستاهای الند، زری، شیون کندی، قره آغاج، حبش علیا، ارسی و یاریم قیه طی روزهای آینده بهسازی خواهند شد.

کاظمی تاکید کرد: خوی ۷۸۵ کیلومتر راه روستایی دارد که ۳۷۳ کیلومتر آسفالت، ۳۲۶ کیلومتر خاکی و ۸۶  کیلومتر راه شوسه است.

به گزارش ایرنا، وظیفه دولت آسفالت راه روستایی بالای ۲۰ خانوار است که از ۱۷۵ روستای بالای ۲۰ خانوار شهرستان خوی جاده های ۱۱۶ روستا زیرسازی و آسفالت شده‌اند و از این لحاظ ۶۲ درصد شاخص برخورداری دارد و  سه درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته و اکنون به متوسط شاخص استانی رسیده و با آسفالت ریزی جاده های چند روستای دیگر از شاخص استانی فراتر خواهد رفت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha