۴۰ درصد جمعیت بالای ۱۸سال شهرستان بجنورد واکسینه شدند

بجنورد- ایرنا- رییس مرکز بهداشت و درمان بجنورد گفت: از ابتدای آغاز طرح واکسیناسیون ملی تاکنون ۴۰ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال در این شهرستان واکسینه شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی، دکتر ابراهیم بازخانه ای روز سه شنبه اظهار داشت: از زمان شروع واکسیناسیون کووید۱۹، حدود ۳۳ درصد جمعیت روستایی و حدود ۴۳ درصد جمعیت شهری در این شهرستان واکسینه شده اند.
وی با بیان اینکه در مرکز استان ۲۲۴ هزار و ۹۰۳ نفر واجد شرایط واکسیناسیون هستند، گفت: تاکنون ۹۰ هزار نفر واکسن کرونا را دریافت کرده اند که این میزان ۴۰ درصد جمعیت شهرستان بجنورد را تشکیل می دهد.
بازخانه ای یادآور شد: جمعیت شهری بالای ۱۸ سال این شهرستان ۱۵۵ هزار و ۹۳ نفر هستند که تاکنون ۶۷ هزار نفر از آن ها واکسینه شده اند. 
وی با بیان این که جمعیت روستایی بالای ۱۸ سال نیز ۶۹ هزار و ۸۱۰ نفر هستند، اعلام کرد: از این تعداد نیز تاکنون ۲۲ هزار و ۷۸۹ نفر واکسینه شده اند.

از ابتدای طرح ملی واکسیناسیون در خراسان شمالی همزمان با سراسر کشور، تاکنون ۳۰۴ هزار و ۷۴۵ واکسن کرونا به استان وارد و ۲۷۴ هزار دٌز تزریق شده است و اینک ۳۶ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال استان واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

براساس آمار رسمی تا پایان موج چهارم ویروس کرونا یکهزار و ۵۰۰ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در خراسان شمالی جان خود را از دست دادند که این میزان در موج پنجم افزایش زیادی داشته است.

براساس اعلام آخرین رنگبندی کرونایی شهرستان ها، هم اکنون شهرستان های بجنورد، اسفراین، شیروان، فاروج، گرمه، جاجرم در وضعیت قرمز و شهرستان های مانه و سملقان و  رازوجرگلان نیز در وضعیت نارنجی کرونایی قرار گرفته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha