اقدامات حفاظتی برای جلوگیری از برداشت خارج فصل بنه در ارسنجان تشدید شد

شیراز-ایرنا- رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ارسنجان گفت: به منظور جلوگیری از برداشت خارج از فصل میوه بنه اقدامات حفاظتی در جنگل‌های شهرستان تشدید شد.

به گزارش سه‌شنبه ایرنا از روابط عمومی اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس، حسن خسروانیان افزود: در راستای حفظ و حراست از درختان بنه و نیز جلوگیری از برداشت بی‌رویه این محصول جنگلی، اقدامات و برنامه‌ریزی های لازم جهت حفاظت از این گونه در دستور کار قرار گرفته است.

وی با اشاره به اعلام ممنوعیت برداشت بی رویه میوه بنه کوهی در عرصه‌های طبیعی شهرستان ارسنجان، تاکید کرد: هرگونه برداشت فرآورده‌ها و محصولات فرعی جنگلی تنها با رعایت اصول و داشتن مجوز قانونی صادره از سوی اداره منابع طبیعی امکان پذیر خواهد بود.

اقدامات حفاظتی برای جلوگیری از برداشت خارج فصل بنه در ارسنجان تشدید شد

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ارسنجان همچنین ضمن هشدار به سودجویان و قاچاقچیان فرآورده‌های جنگلی گفت: در صورت برداشت غیراصولی میوه بنه، تخریب و یا حمل غیرمجاز و خارج از فصل برداشت این محصول که پیش از این از شیوه‌های مختلف به بهره برداران اعلام شده است برابر قانون با متخلفان برخورد و تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.

خسروانیان اظهارکرد: برداشت بنه تا یکم مهرماه ممنوع است و پس از آن تنها با اخذ مجوز از اداره منابع طبیعی امکان پذیر خواهد بود.

اقدامات حفاظتی برای جلوگیری از برداشت خارج فصل بنه در ارسنجان تشدید شد

وی از مردم خواست تا با همکاری با این اداره هرگونه تخریب و یا موارد مشکوک در اراضی ملی را به اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ارسنجان و یا از طریق تماس با شماره ۱۵۰۴ اطلاع دهند.

شهرستان ارسنجان که ۷۹ هزار هکتار اراضی جنگلی را در خود جای داده است، در فاصله ۱۲۵ کیلومتری شمال شیراز قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha