چالش شرکت های دانش بنیان وابستگی به بودجه دولتی است

کرج - ایرنا - رییس پارک علم و فناوری استان البرز گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان، استارت تاپ ها و واحدهای فناور باید روی پای خود بیاستند و به بودجه دولتی وابسته نباشند.

مهدی عباسی روز سه شنبه با حضور در استودیو اتاق بازرگانی استان البرز افزود: البرز برای تبدیل‌شدن به قطب علم و فناوری باید به شاخص‌های بالاتر و موفق‌تر در مقایسه با سایر استان دست‌یابیم ، ما نیازمند کار و تلاش هستیم، باید موضوع اقتصاد دانش‌بنیان که به‌صورت ویژه توسط پارک علم و فناوری البرز دنبال می‌شود جدی گرفته شود.
وی به  توسعه اکوسیستم نوآوری و کارآفرینی استان البرز اشاره کرد و گفت: تلاش ما این است همه اجزا اکوسیستم با حضور شرکت‌ها و کارخانه‌های بزرگ، بخش خصوصی به‌ویژه اتاق و همه بخش‌های علمی و اجرایی شکل بگیرد؛ یکی از برنامه‌های ما راه‌اندازی کارخانه نوآوری است و این موضوع حضور مو ثر همه بخش‌ها از صنایع و شهرک‌های صنعتی، صندوق پژوهش و فناوری، مراکز رشد، مراکز نوآوری و رشد و بخش مهم آموزش عالی را طلب می‌کند.
رییس پارک علم و فناوری استان البرز اعلام کرد: هدف پارک توسعه نوآوری و تجاری‌سازی است و در این زمینه از ورود و پذیرش همه علاقه‌مندان، فعالان حوزه فناوری، فعالان حوزه شتاب‌دهنده نخبگان، دانش آموزان و دانشجویان و افراد صاحب ایده استقبال می‌کند.

وی با اشاره به اینکه شکل‌گیری اقتصاد پایدار تنها با حضور مؤثر بخش خصوصی میسر خواهد بود ، گفت: معتقدم با همکاری و همراهی بخش خصوصی می‌توانیم نه‌تنها اقتصاد دانش‌بنیان استان بلکه کل اقتصاد استان را متحول کنیم.
۲۶۳ شرکت دانش بنیان زیر پوشش پارک علم و فناوری البرز هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha