۵۰ درصد گروه‌های سنی ۱۸ سال به بالا در دیلم واکسن کرونا دریافت کردند

گناوه - ایرنا - معاون بهداشت شبکه بهداشت و درمان دیلم استان بوشهر گفت: ۵۰ درصد از جمعیت گروه‌های هدف ۱۸ سال به بالا در این شهرستان، نوبت اول واکسن کرونا و ۳۲ درصد آنها هر دو نوبت را تاکنون دریافت کرده‌اند.

انتقام عزیززاده روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: از مجموع  ۲۰ هزار دز واکسن تزریق شده کرونا در شهرستان دیلم، ۱۲ هزار دز مربوط به نوبت اول و هشت هزار دز نوبت دوم بوده است.

وی اظهارداشت: گروه سنی سالمندان ۶۰ سال به بالا در نوبت اول ۸۷ درصد و هر دو نوبت ۷۶ درصد، گروه سنی ۳۵ تا ۶۰ سال رده میانسالان ۶۳ درصد نوبت اول و ۴۰ درصد هر دو نوبت واکسن را دریافت کرده‌اند.

عزیززاده افزود: تاکنون پنج  نوع واکسن سینوفارم، کووبرکت، آسترازنکا، اسپوتنیک و بهارات به گروه‌های هدف در شهرستان دیلم تزریق شده است.

وی گفت: از مجموع واکسن‌های تزریق شده نوبت های اول و دوم به ترتیب سینوفارم با ۷۰ درصد، کووبرکت  ۱۷ درصد، آسترازنکا  ۱۰ درصد، اسپوتنیک  ۲ درصد و بهارات  یک درصد دوز را به خود اختصاص داده‌اند.
معاون بهداشت شبکه بهداشت و درمان دیلم بیان کرد: همه متولدین ۱۳۶۸ و قبل از آن در صورت مبتلا نبودن به بیماری کووید ۱۹  و نداشتن علائم مشکوک به این بیماری برای واکسیناسیون نوبت اول و دوم به مراکز واکسیناسیون شهرستان مراجعه کنند.

شهرستان دیلم با ۳۵ هزارنفر جمعیت در شمال استان بوشهر واقع است و در وضعیت نارنجی کرونا قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha