شیوع کرونا ۱۰ میلیارد ریال به فرودگاه اراک خسارت وارد کرد

اراک - ایرنا - مدیر فرودگاه اراک گفت: شیوع ویروس کرونا و کاهش ۶۰ درصدی ظرفیت پروازی، موجب خسارت ۱۰ میلیارد ریالی به فرودگاه اراک شده است.

« رحیم‌حسین نسب» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: شیوع کرونا و اعلام محدودیت‌های پروازی فرودگاه اراک در دفعات متوالی به لغو سفرهای پروازی انجامیده که حاصل آن کاهش درآمد بوده است.

وی اظهار داشت: این خسارت‌ها از اسفند ماه ۹۸ تاکنون شامل لغو پروازها و قراردادها، حذف خدمات و پارکینگ فرودگاه بوده است.

مدیر فرودگاه اراک گفت: کرونا موجب شد تا پروازهای عتبات عالیات و مشهددر فرودگاه اراک لغو شود و اکنون تنها پرواز عسلویه نیز با ظرفیت ۶۰ درصد دایر است.

حسین‌نسب افزود: برآورد خسارت سالانه ناشی از  اعمال محدودیت‌ها به خاطر شیوع کرونا در فرودگاه اراک حدود ۶ میلیارد ریال است و ادامه این روند اقتصاد این واحد را شکننده‌تر می‌کند.

وی اظهار داشت: با توجه به دستورالعمل ستاد کرونا و بخشنامه سازمان هواپیمایی کشور، پروازهای فرودگاه اراک با ۶۰ درصد ظرفیت و با رعایت فاصله گذاری اجتماعی انجام می‌شود.

فرودگاه اراک گفت: پرواز دایر فرودگاه اراک اکنون تنها در روزهای یکشنبه  ساعت ۱۰ و ۳۰ از عسلویه انجام می‌شود و مسافران عسلویه نیز  یک ساعت بعد با هواپیما بوینگ ۷۳۷ سفر خود را انجام می‌دهند.

حسین نسب افزود: دستورالعمل‌های ستاد کرونا و ضدعفونی اماکن ترمینال‌های ورودی و خروجی فرودگاه در راستای حفظ سلامت مسافران به صورت مستمر انجام می‌شود.

فرودگاه اراک با داشتن سه‌هزار و ۷۰۰ متر طول باند و ترمینال ۲ منظوره قابلیت انجام پروازهای داخلی و خارجی با هواپیماهای ایرباس ۶۰۰-۳۰۰ را در تمام طول شبانه‌روز دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha