۴۷ طرح صنعتی در لارستان آماده واگذاری به بخش خصوصی است

لارستان- ایرنا- رییس اداره صنعت، معدن و تجارت لارستان فارس گفت: ۴۷ طرح بزرگ در حوزه صنعت و معدن در این شهرستان با ارایه مشوق‌های سرمایه‌گذاری برای واگذاری به بخش خصوصی آماده و شناسایی شده است.

محمدعلی ابراهیم زاده سه شنبه در گفت و گو با ایرنا به میزان سرمایه گذاری و اشتغال این طرح ها اشاره ای نکرد و در عین حال از سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی برای حضور و سرمایه گذاری برای اجرای این طرح های کلان در منطقه دعوت کرد.

وی گفت:‌مجوز ۴۵ پروانه بهره برداری معدنی در این شهرستان صادر شده که مجموع سرمایه گذاری این طرح ها افزون بر ۴۶۰ میلیارد ریال است.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت لارستان گفت: میزان اشتغال این طرح ها نیز ۳۳۵ نفر به صورت مستقیم پیش بینی شده است.

ابراهیم زاده بیان کرد:‌ سنگ آهن دشت کوران، مرمریت در بخش جویم و گوگرد در منطقه زاهد محمود بخش مرکزی لارستان ، سنگ معدنی روستای کرمستج آهک، گچ، ماسه و مخلوط کوهی نیز از جمله مجوزهای صادر شده هستند.

وی ادامه داد:برای سرمایه گذاری و بهره برداری برخی از این معادن همچون سنگ های تزیینی و گوگرد نیز رایزنی هایی صورت گرفته و آستان قدس رضوی نیز تاکنون در این زمینه اعلام آمادگی کرده است.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت لارستان گفت: معدن سنگ مرمریت در بخش جویم لارستان سال گذشته در زمینی به مساحت ۴۶ هکتار با ظرفیت استخراج سالانه هشت هزار تُن سنگ فعال شد و برای ۱۴ نفر اشتغال ایجاد کرده است.

ابراهیم زاده تعداد پروانه های صنفی و فعال در شهرستان لارستان را ۶ هزار و ۱۰۹ فقره ذکر کرد و گفت: میزان اشتغالزایی این واحد ها رقمی افزون بر ۱۵هزار نفر است.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت لارستان، تعداد کل واحدهای صنعتی فعال و نیمه فعال در این شهرستان را نیز ۱۶۶ واحد عنوان کرد و گفت: میزان کل سرمایه گذاری این واحدها  یکهزار و ۸۱۰ میلیارد ریال است.

ابراهیم‌زاده، میزان اشتغالزایی این ۱۶۶ واحد صنعتی اعم از فعال و نیمه فعال در شهرستان لارستان را نیز یک هزار و ۸۱۰ نفر ذکر کرد و گفت: از این واحدها، ۴۰ واحد با میزان سرمایه گذاری اولیه ۱۱۰ میلیارد ریال غیرفعال است.

شهرستان لارستان با مرکزیت لار در فاصله حدود ۳۸۰ کیلومتری شیراز واقع است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha