لنج تجاری با ظرفیت ۲ هزار و ۷۰۰ تن در بندرشهید باهنر پهلودهی شد

بندرعباس- ایرنا- مدیر بنادر ودریا نوردی شهید باهنر گفت: بزرگترین لنج تجاری سنتی با ظرفیت ۲ هزار ۷۰۰ تن برای نخستین بار در بندر شهید باهنر پهلو دهی شد.

حمیدرضا محمدحسینی تختی روز سه شنبه به رسانه ها اعلام کرد: طول این شناور ۵۶  متر و عرض آن  ۱۷ متر است که قرار است پس از بارگیری بندر شهید با هنر را به مقصد شرق آفریقا ترک کند.
وی ادامه داد: این لنج بزرگ تجاری با ۲۱ نفر خدمه  کالاهای صادراتی نظیر ماکارونی وحبوبات را بارگیری و پس از طی مسافتی حدود ۱۳۰۰ مایل، در یکی از بنادر شرق آفریقا پهلو خواهد گرفت.
 مدیر بنادر ودریا نوردی شهید باهنر بیان کرد : در نیمه بهمن سال گذشته با اتخاذ تدابیر ۳ فروند کشتی ۴۰ هزارتنی به طور همزمان در بندر شهید باهنر پهلو دهی شد.
محمدحسینی افزود:  تسهیل و تداوم صادارت کالای غیر نفتی و نیز بهره‌گیری از تمامی ظرفیت های لجستیکی بنادر مرکزو  شرق استان راهبرد اصلی فعالیت ها تجاری در خلیج فارس و دریایی عمان است.
وی عنوان کرد: با بستر مناسب و زیر ساخت های ایجاد شده پهلودهی شناورهای با ابعاد بزرگتر یکی از رویکردهایی بود که درسال گذشته مورد توجه واقع شد.
بندر شهید باهنر با آبخور ۱۱.۵ متر یکی از بنادر مهم کشور در امور صادرات نفتی و غیر نفتی و حمل و نقل مسافری  بشمار آمده و نقش بی بدیلی را در اقتصاد دریاپایه و تجارت دریا برد ایفا می کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha