درگیری جدید فلسطینی‌ها و صهیونیست‌ها در مناطق مختلف کرانه باختری

تهران-ایرنا- منابع خبری فلسطین از دور تازه درگیری‌ها میان فلسطینیان و نظامیان صهیونیست در مناطق مختلف کرانه باختری از جمله بیت لحم خبر دادند.

به گزارش امروز (سه شنبه) ایرنا به نقل از فلسطین الان، این درگیری‌ها از صبح امروز در ورودی شمالی منطقه «تقوع» در جنوب شرق بیت لحم آغاز شده است.

از سوی دیگر، منابع محلی فلسطین گزارش دادند که شهرک‌نشینان صهیونیست صبح امروز ضمن ورود غیر قانونی به محوطه مسجد الاقصی، تحت حمایت و پشتیبانی نظامیان اسرائیلی به این مکان مقدس یورش بردند.

خبر دیگر از فلسطین حاکی از آن است که نظامیان صهیونیست با بلدوزرهای نظامی خود به شرق استان الوسطی در غزه نفوذ کردند.

فلسطینیان دیشب در پی انتشار خبرهایی مبنی بر وخامت حال «زکریا الزبیدی» یکی از چهار اسیر عملیات تونل آزادی که بار دیگر توسط رژیم صهیونیستی بازداشت شد، در شهرهای مختلف کرانه باختری و غزه در حمایت از وی و سایر اسرای فلسطینی تظاهرات کردند.

این تظاهرات شبانه در حمایت از اسرای فلسطینی در نابلس، جنین، طولکرم، الخلیل، غزه و بیت حانون برگزار شد.

پنج اسیر فلسطینی وابسته به جنبش جهاد اسلامی و یک اسیر دیگر وابسته به جنبش فتح که به حبس طولانی مدت محکوم بودند، ساعت یک بامداد روز دوشنبه (۱۵ شهریور) موفق شدند از زندان «جلبوع» در شمال فلسطین اشغالی که از مهمترین زندان‌های امنیتی رژیم صهیونیستی محسوب می‌شود، فرار کردند که پس از چند روز چهار نفر از آنها بازداشت شدند.

در پی این رویداد کم سابقه که یک شکست سنگین امنیتی را برای اسرائیل رقم زد، مقامات اسرائیلی به این جمع بندی رسیدند که سیستم اطلاعاتی و امنیتی رژیم سست و رخنه پذیر است.

تاکنون چهار نفر از ۶ اسیر فلسطینی توسط نیروهای امنیتی و پلیس رژیم صهیونیستی دستگیر شدند.

https://twitter.com/paltimes۲۰۱۵/status/۱۴۳۷۶۵۸۷۰۵۶۳۴۵۰۰۶۱۱

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha