۲۳ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۱۱:۴۸
کد خبرنگار: 2330
کد خبر: 84470545
۰ نفر

برچسب‌ها

کودک آمریکایی؛ قربانی خودخواهی والدین ضد واکسن

تهران-ایرنا- یک روزنامه آمریکایی نوشت: یک دختر ۴ ساله در این کشور بر اثر ابتلا به کرونا در گذشت.  والدین او گفته اند این دختر احتمالا کرونا را از مادرش گرفته که بشدت مخالف دریافت واکسن کووید-۱۹ بود.

به گزارش ایرنا، نیویورک پست به نقل از مادر این کودک و رسانه های محلی در تگزاس افزود: این دختر پنج ساعت بعد از اولین نشانه های بروز بیماری در منزل فوت کرد.

مادر او به روزنامه هوستون کرونیکل گفته است که حال دخترش خوب بوده و ناگهان به وخامت گراییده است.

مادر این کودک گفته است تست کرونای او روز قبل از مرگ این کودک مثبت شد و خود او و همسرش به دلیل بیماری و دوران قرنطینه در محل کار خود حاضر نمی شدند.

 مادر این کودک که از مخالفان ترزیق واکسن کرونا بوده است اکنون می گوید از این مخالفت خود شرمسار است.

آمار دانشگاه جانز هاپکینز نشان می دهد که در تگزاس نرخ واکسیناسیون کووید-۱۹ اکنون کمتر از ۵۰ درصد است.

به گفته مقامات بهداشتی محلی در آمریکا، این اولین کودکی است که در شهرستان گالوستون ایالت تگزاس در دوران همه گیری کرونا جان خود را از دست داده است. در این منطقه تقریبا ۵۰ هزار نفر مبتلای قطعی به کرونا وجود داشت و بیش از ۴۷۰ نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست دادند.

در آمریکا بی اعتمادی به دولت و شرکت های داروسازی، اختلافات حزبی و مسائل شخصی از جمله حریم شخصی دانستن تزریق واکسن و مخالفت با ورود دیگران به آن باعث شده که عده ای در مقابل دریافت واکسن کرونا مقاومت کنند.

برخی  معتقدند خطر تزریق واکسن بیشتر از نفع آن است و این موضوع اکنون بزرگترین علت مخالفت با واکسن در آمریکا را تشکیل می دهد. برخی والدین آمریکایی بسیاری از خطرات پزشکی را با دریافت واکسن در کودکانشان مرتبط می دانند از جمله می گویند اوتیسم یکی از تبعات احتمالی واکسینه شدن است.

اما بی اعتمادی به شرکت های داروساز یکی دیگر از دلایل اصلی مخالفت با واکسن است. مخالفان می گویند شرکت های داروساز فقط می خواهند تولیدات خود را بفروشند و اهمیتی برای تاثیر این محصولات بر مردمی که از آنها استفاده می کنند، قائل نیستند.

برخی از مخالفت ها با واکسن ها به طور مستقیم ناشی از اعتماد نداشتن به علم یا بی اعتمادی به دولت ها است.

این عده به علمی که بر آن آگاهی ندارند مظنون هستند و به مواد شیمیایی مورد استفاده در واکسن ها شک دارند.

مخالفت ها با تزریق واکسن که موضوع جدیدی نیست و البته تبعاتی را نیز در پی دارد: در گذشته مخالفت با دریافت واکسن در ظهور دوباره بیماری عفونی ریشه کن شده نقش داشته است. سرخک یک بیماری مرگبار است و کارشناسان بهداشتی توضیح می دهند که خودداری والدین از واکسینه کردن کودکانشان باعث شیوع دوباره آن خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha