معاون وزیر: نگاه ویژه دولت سیزدهم به آموزش و پرورش محسوس است

ارومیه-ایرنا- معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: توجه به مسایل آموزش و پرورش در دولت سیزدهم جزء مهمترین موضوعات بوده و نگاه ویژه ای به بخش وجود دارد.

رضوان حکیم زاده روز سه شنبه در نشست مجازی با مدیران مدارس آموزش و پرورش آذربایجان غربی در بستر شبکه شاد افزود: نشست ویژه ای از سوی رییس جمهوری در هفته جاری با مسوولان این وزارتخانه برای نخستین بار و بدون واسطه در چند سال اخیر برگزار شد که بیانگر چشم انداز روشن برای این بخش در سالهای پیش رو است.

وی با بیان اینکه تصمیم گیری برای بازگشایی مدارس طبق تاکید رییس جمهوری باید با همکاری خانواده، مدیران و معلمان انجام شود، ادامه داد: مشارکت مردم و خانواده ها در این موضوع روند کارها را تسهیل خواهد کرد.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: کرونا برای نظام آموزشی چالشهایی ایجاد کرد و مرزهای زمان و مکان برداشته شد به گونه ای که دانش آموزان انتظار داشتند معلمان همچنان در طول شبانه روز فعال باشند و ما شاهد ایثار معلمان بودیم.

حکیم زاده با بیان اینکه کرونا فرصتی برای پیشرفت معلمان در حوزه شیوه های نوین آموزشی و بهره گیری از فن آوری های جدید بود، گفت: ۸۰ درصد رشد دیجیتالی معلمان در این ایام حاصل تلاشهای خود آنان بوده است.

وی با بیان اینکه در ایام آموزش مجازی دوگانه چالش و فرصت برای دانش آموزان مطرح بوده است، گفت: حضور زیاد در فضای مجازی چالش بوده است ولی بر اساس گزارشهای رسیده دانش آموزانی بودند که در کلاس فعال نبودند و با آموزش در فضای مجازی فعال شدند.

وی با بیان اینکه در چالش کرونا و آموزش غیر حضوری تاثیر گذاری تربیتی کاهش یافت، گفت: تربیت از طریق رسانه محقق نمی شود و جایگزینی برای نگاه مهربان مدیر و صحبت و کلام اثرگذار به رغم تلاشهای زیادی که در این زمینه شده است، وجود ندارد.

به گزارش ایرنا در ۱۸ ماه گذشته در کشور به تبع سایر نقاط جهان مدارس تعطیل شد و آموزش غیر حضوری با شیوع بیماری کووید ۱۹ جایگزین اموزشهای حضوری شده است.
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha