مرکز تجمیعی واکسیناسیون هلال احمر آبادان افتتاح شد

آبادان - ایرنا - مرکز تجمیعی واکسیناسیون شهید مدافع سلامت جعفر شریفی روز سه شنبه با حضور معاون سازمان اورژانس کشور در محل ساختمان جوانان هلال احمر آبادان افتتاح شد.

به گزارش ایرنا رئیس دانشگاه علوم پزشکی آبادان در آیین افتتاح این مرکز تزریق واکسن گفت:این مرکز به منظور رفاه حال مردم آبادان و در راستای برنامه ملی واکسیناسیون با مشارکت مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی، جمعیت هلال احمر و مرکز بهداشت آبادان راه‌اندازی شد.

شکراله سلمان‌زاده افزود: با توجه به کاهش سن گروه های هدف برای تزریق واکسن ، افزایش تعداد مراکز واکسیناسیون در منطقه جنوب غرب خوزستان ضروری است.

وی افزود: از آنجا که به دلیل شرایط خاص آب و هوایی و گرمای هوا بیشترین زمان مراجعه مردم آبادان برای واکسیناسیون در ساعات بعد از ظهر و شب می باشد لذا  فعالیت این مرکز  شبانه روزی است.

سلمان‌زاده به راه‌اندازی و فعالیت یک مرکز شبانه‌روزی تزریق واکسن کرونا در آبادان اشاره کرد و افزود:دومین مرکز تجمیعی واکسیناسیون امروز در جمعیت هلال احمر افتتاح شد و مرکز سوم نیز در روزهای آینده افتتاح خواهد شد ضمن اینکه در خرمشهر نیز ۲ مرکز تجمیعی واکسیناسیون شبانه‌روزی پیش‌بینی شده که یکی از آنها امروز و دیگری در چند روز آینده افتتاح می شود.

رئیس جمعیت هلال احمر آبادان نیز اظهار داشت: در مرکز تجمیعی واکسیناسیون شبانه‌روزی محدودیتی برای مراجعه کنندگان وجود ندارد و در هر نوبت کاری بین هشت تا ۱۰ نفر از داوطلبان جمعیت هلال احمر آبادان در این مرکز فعالیت می‌کنند.

رضا نیک‌پی شمار اعضای داوطلب جمعیت هلال احمر آبادان را ۲ هزار نفر بیان کرد و گفت: اعضای داوطلب در هر زمانی برای امدادرسانی و خدمات رسانی به مردم در کنار دانشگاه علوم پزشکی آبادان آمادگی دارند.

رئیس مرکز مدیریت فوریت های پزشکی پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی آبادان هدف از افتتاح مراکز شبانه روزی تجمیعی واکسیناسیون در منطقه را گرمای هوا در ساعات‌ روز عنوان کرد و گفت:ممکن است گرما سبب شود تا شهروندان نتوانند در طول روز برای تزریق واکسن مراجعه کنند بنابراین با هدف سرعت بخشی در روند واکسیناسیون این مرکز شبانه روزی راه اندازی شد.

سیدنادر نقیبی افزود: ۲۵۰ دٌز واکسن سینوفارم و ۵۰ دٌز واکسن آسترازنکا برای تزریق به مرکز تجمیعی واکسیناسیون شبانه‌روزی شهید مدافع سلامت جعفر شریفی تحویل شد.

تاکنون بیش از ۲ میلیون دُز واکسن کرونا در خوزستان تزریق شده است. بنا به اعلام دانشگاه علوم پزشکی اهواز تا آبان امسال صد درصد جمعیت هدف در خوزستان واکسن کرونا دریافت خواهند کرد.

 شهرستان‌های آبادان، خرمشهر و شادگان زیرمجموعه خدمات بهداشتی درمانی دانشگاه علوم پزشکی آبادان هستند.

آبادان و خرمشهر در وضعیت قرمز و شادگان در وضعیت نارنجی کرونا قرار دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha