۳۸ هزارو ۵۳ دُز واکسن در طرح ایران یاران جوان استان مرکزی تزریق شد

اراک - ایرنا - معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان مرکزی گفت: ۳۸ هزار و ۵۳ دُز واکسن در راستای اجرای طرح ملی ایران یاران جوان این استان تاکنون تزریق شده است.

«آرش اشتری» روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این طرح از ابتدای شهریورماه جاری  به منظور تسریع در امر واکسیناسیون آغاز شده و همچنان نیز ادامه دارد.

وی بیان کرد: در راستای اجرای این طرح ۶۶۰ عضو جوان هلال احمر استان مرکزی با دانشگاه علوم پزشکی در ۱۸ مرکز همکاری دارند و تاکنون این مهم با روند خوبی در جریان است.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان مرکزی ادامه داد: از مجموع اعضای جوان شرکت کننده در طرح ملی ایران یار این جمعیت، ۴۷۰ عضو زن و ۱۹۱ عضو مرد است که در قالب کانون‌های دانشجویی، آزاد و طلاب به مردم ارایه خدمت می‌دهند.

اشتری اظهار داشت: تنها راه مقابله با ویروس منحوس کرونا واکسیناسیون عمومی است و انتظار است گروه‌های سنی نسبت به تزریق این واکسن توجه جدی داشته باشند.

تحقق اهداف و مسئولیت اجتماعی جمعیت هلال احمر، ترویج فرهنگ نوع‌دوستی و بشردوستی، مشارکت جامعه جوانان هلال احمر در امر واکسیناسیون عمومی، پیشگیری از شیوع بیماری کرونا و کاهش مرگ میر و در نهایت کمک به کنترل و قطع زنجیره کرونا از اهداف اصلی طرح ملی ایران یاران جوان است.

شمار مبتلایان به کرونا ویروس از زمان شیوع این ویروس تاکنون در استان به ۹۴ هزار و ۶۸۰ نفر رسیده است.
۱۲ بیمار کووید ۱۹ طی ۲ روز گذشته در استان به دلیل کرونا جان باختند و شمار فوتی‌های این بیماری به ۲ هزار و ۷۲۱ نفر رسید.
شیوع ویروس کرونا از اسفندماه سال ۹۸ آغاز شد و استان مرکزی پس از قم در زمره نخستین استان‌هایی بود که موارد ابتلا در آن مشاهده شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha