۷۱۳ دستگاه ماینر غیرمجاز در سیستان و بلوچستان کشف شد

زاهدان- ایرنا- مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان گفت: بیش‌از ۷۱۳ دستگاه ماینر از ۴۰ مرکز غیرمجاز استخراج رمز ارز در سطح این استان تاکنون کشف و ضبط شده است.

خلیل عوض زاده روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: از این تعداد دستگاه، ۲۴۸ مورد از ابتدای سالجاری تاکنون از ۱۹ مرکز غیرمجاز استخراج رمز ارز در سیستان و بلوچستان کشف شده است.

وی ادامه داد: جریمه در نظر گرفته شده برای صاحبان ۱۹مرکز تولید رمز ارز غیرمجاز ۶۲ میلیارد ریال است که بخشی از این جریمه پرداخت و بخش دیگر آن در حال وصول است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان بیان کرد: با توجه به سهم بالای مصرف برق دستگاه‌های ماینر، کشف مراکز غیرمجاز تولید رمز ارز از برنامه‌های مهم این شرکت است.

وی تصریح کرد: دستگاه‌های‌ ماینر، علاوه‌بر مصرف بالای برق، باعث فشار مضاعف بر شبکه توزیع، ایجاد نوسان در شبکه و در نهایت خسارت به لوازم برقی مشترکان می‌شود.

عوض زاده با بیان اینکه همراهی و ارائه گزارش‌های مردمی نقش مهمی در شناسایی و کشف مراکز غیرمجاز رمز ارز دارد گفت: عموم هم استانی‌ها می‌توانند اطلاعات خود درباره استفاده غیرمجاز از برق برای استخراج رمز ارز را در سامانه "سمات" شرکت توانیر یا تماس با دفتر حراست شرکت توزیع برق استان به شماره ۳۱۱۳۷۱۰۴ و یا سامانه ۱۲۱ ثبت کنند.

وی از ارائه پاداش به معرفی کنندگان مراکز غیرمجاز رمز ارز خبر داد و بیان کرد: عاملان کشف و معرفی این مراکز طبق دستورالعمل تا سقف ۲۰ میلیون تومان پاداش دریافت خواهند کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان، هر دستگاه ماینر معادل یک دستگاه کولر گازی ۲۴ هزار، مصرف برق دارد که این مهم فشار بسیار زیادی را به شبکه تحمیل و زمینه آسیب جدی به تجهیزات شبکه و لوازم برقی شهروندان را فراهم خواهد کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha