استخرهای ورزشی قزوین تسهیلات کرونا دریافت می‌کنند

قزوین – ایرنا – مدیر کل ورزش و جوانان استان قزوین گفت: با توجه به خسارات وارد شده به استخرهای ورزشی استان درصدد هستیم با پرداخت تسهیلات بخشی از این ضرر و زیان‌ها را جبران کنیم.

عباس علایی مقدم روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به خسارت های کرونا بر پیکره ورزش، افزود: از زمان شیوع کرونا تاکنون بسیاری از رشته های ورزشی استان قزوین دچار تعطیلی و وقفه در فعالیت خود شدند و به باشگاه ها و مجموعه های ورزشی نیز خسارات مادی زیادی وارد آمد که با پرداخت تسهیلات برای جبران بخشی از این خسارات اقدام شد.

وی اضافه کرد: استخرها و سالن های سرپوشیده شنا متاسفانه در این مدت تعطیل بوده و هیچ گونه فعالیت ورزشی نداشته اند که با توجه به خسارات وارده برای پرداخت تسهیلات به آنها با همکاری بانک های عامل اقدام شد.

علایی مقدم گفت:قرار شده است که ۱۵ استخر استان از ۴۵۰ میلیون تومان تسهیلات کرونا استفاده کنند که به هرکدام ۳۰ میلیون تومان با بهره چهار درصد پرداخت می شود.

این مسوول با اشاره به حمایت های صورت گرفته از باشگاه های ورزشی استان، افزود:از ابتدای شیوع کرونا تاکنون حدود ۹ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات کرونا با همکاری بانک‌ها به باشگاه‌های ورزشی آسیب دیده از این ویروس در استان پرداخت شده است.

علایی مقدم همچنین با اشاره به آغاز واکسیناسیون جامعه ورزش استان، گفت: با رایزنی‌های صورت گرفته با ستاد استانی مقابله با کرونا، هزار نفر از ورزشکاران و مربیان استان واکسن کرونا را دریافت خواهند کرد و امیدواریم شاهد تسریع در روند واکسیناسیون جامعه ورزش استان باشیم.

مدیر کل ورزش و جوانان استان قزوین گفت: در مرحله نخست واکسیناسیون جامعه ورزش استان، فهرست مدیران ورزشی، مربیان و باشگاه داران برای تزریق واکسن ارسال شده و مشمولان گروه نخست می توانند با مراجعه به دانشگاه رجا برای واکسیناسیون اقدام کنند.

وی اضافه کرد:با توجه به اختصاص هزار واکسن به جامعه ورزش استان در مرحله اول، برنامه ریزی ها و اطلاع رسانی لازم در این زمینه صورت گرفته است و امیدواریم شاهد تسریع در فرایند واکسیناسیون اقشار مختلف جامعه به ویژه جامعه ورزش استان باشیم.

این مسوول ورزشی افزود: در مرحله بعدی واکسیناسیون، اعضای هیات های ورزشی، داوران و پیشکسوتان ورزش استان نیز واکسینه می شوند که نقش موثری در کاهش میزان ابتلا و مرگ و میر ناشی از کرونا ایفا می کند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha