مدارس کیش پس از واکسیناسیون دانش آموزان بازگشایی می شود

کیش - ایرنا - دبیر ستاد اقدام های پیشگیرانه ویروس کرونا کیش گفت: مدارس این جزیره پس از واکسیناسیون دانش آموزان در رده‌های سنی ۱۲ تا ۱۸ سال بازگشایی می شود.

به گزارش ایرنا، سعید پورعلی روز سه شنبه در جلسه اعضای ستاد مقابله با کرونا اظهار داشت: تا آغاز طرح واکسیناسیون دانش آموزان، سال تحصیلی جدید به صورت مجازی  برگزار می شود و خانواده در این مدت باید از عادی انگاری در رعایت دستور العمل های بهداشتی اجتناب کنند.
وی با بیان اینکه در پیک پنجم کرونا بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش به مرز تاب آوری خود رسیده بود، افزود: کادر بهداشت و درمان با تمام توان در راستای ارایه خدمات مطلوب به ساکنان کیش تلاش کردند تا از بروز مشکلات جدی در این منطقه جلوگیری کردند.
پورعلی ارایه خدمات رایگان به بیماران کرونایی به مدت ۲ ماه را سیاستی برای مراجعه تمام مبتلایان به بیمارستان کیش اعلام کرد و گفت: ممکن بود برخی افراد با در نظر گرفتن هزینه های درمان دیر مراجعه کنند، اما همکاری بخش خصوصی با سازمان منطقه آزاد کیش موجب دسترسی آسان مردم به خدمات درمانی شد که بازتاب خوبی در سطح ملی و میان خانواده ها در این منطقه داشت.
وی تسریع در واکسیناسیون ساکنان جزیره را یکی از ابزار های کنترلی و جلوگیری از گسترش بیماری کرونا در کیش اعلام کرد و افزود: با توجه به موقعیت حساس و گردشگر پذیر بودن کیش، سیاست توسعه و تسریع در انجام واکسیناسیون تمام صنوف همچنان در حال انجام است.
پورعلی یادآور شد: تسریع در اجرای طرح واکسیناسیون با هدف حمایت از فعالیت و رونق اقتصادی در اولویت کار قرار گرفته است.
دبیر ستاد اقدامات پیشگیرانه ویروس کرونا جزیره کیش اظهار داشت: تامین واکسن از وزارت بهداشت و دیگر مراجع توسط سازمان منطقه آزاد کیش، انجمن سرمایه گذاران و کارآفرینان جزیره با جدیت در حال پیگیری است تا واکسن دیگری نیز به سبد واکسیناسیون کشور وارد شود و ساکنان جزیره و دیگر هموطنان از آن بهره‌مند شوند.

وی افزود: واکسیناسیون اتباع بیگانه نیز باید طبق شیوه نامه ها انجام شود و هیچ گونه مماشاتی در اعمال قوانین نخواهد بود.
سخنگوی شورای سلامت کیش نیز با تاکید بر مجازی بودن آغاز سال تحصیلی جدید گفت: با توجه به اینکه واکسنی برای رده سنی ۱۲ تا ۱۸ سال معرفی نشده است و تاکنون هیچگونه ابلاغیه ای نیز مبنی بر تائیدیه تزریق واکسن این گروه دریافت نکرده ایم، آغاز سال تحصیلی به صورت مجازی برگزار می شود تا کمترین آسیب را داشته باشیم.
محمدرضا رضانیا افزود: امید است که با بحران یا سویه جدیدی مواجه نباشیم و تدابیری در نظر بگیریم که در صورت شایع شدن نوع جدید ویروس، این موضوع را با کمترین آسیب اجتماعی و اقتصادی پشت سر بگذاریم.
وی با اشاره به مدیریت هوشمند کنترل بیماری در کل کشور افزود: این موضوع را مدنظر داریم تا از اواسط آبان که به آمار قابل قبولی از واکسیناسیون رسیده باشیم خدمات با شرط تزریق دو دوز واکسن در جزیره کیش ارائه شود وحضور در هرگونه همایش نیز منوط به رعایت این موضوع باشد.
تشدید نظارت‌ها و مراقبت‌های پیشگیرانه جدی در ۶ ماهه دوم سال به دلیل سفر کارگران فصلی و خانه دومی‌ها به کیش، ارائه پیشنهاد الزام مسافران در ارائه کارت تزریق ۲ دز واکسن و تست PCR منفی به عنوان شرط سفر به کیش، ارائه لیست افراد در اولویت تزریق واکسن از سوی روسای مجامع، افزایش تعداد پروازها به جزیره کیش در روزهای آتی از دیگر مسائل مطرح شده از سوی اعضا ستاد اقدامات پیشگیرانه ویروس کرونا در کیش بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha