برنامه استرالیا برای استفاده از برگ عبور دیجیتالی واکسن کرونا

تهران- ایرنا - استرالیا اعلام کرد در پی کاهش موارد ابتلا به ویروس کرونا و آغاز بازگشایی های هر چه بیشتر آینده، مرزهای کشورش به جای استفاده از کارت های واکسیناسیون از برگ عبورهای دیجیتالی واکسیناسیون به منظور سهولت بیشتر استفاده خواهد کرد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از روزنامه « استریت تایمز » سنگاپور، دولت استرالیا به منظور سهولت بیشتر در گام های بعدی بازگشایی مرزهای کشورش از برگ عبور مرزی دیجیتالی واکسیناسیون به جای کارت های واکسیناسیون فعلی استفاده خواهد کرد. 

« کارن اندرو » وزیر امور داخلی استرالیا در بیانیه ای  اعلام کرد، چنین اقدامی منجر به بازگشایی امن تر مرزهای بین المللی خواهد شد.

وی افزود : « این موضوع به ما کمک خواهد کرد تا  پذیرای تعداد افراد بیشتری به استرالیا باشیم. همچنین بتوانیم شرایط ورود گردشگران، مسافران، دانشجویان بین المللی، متخصصان برای کار را در کنار افرادی که برای دیدار خانواده و دوستان به کشورمان سفر می کنند، فراهم کنیم. از آغاز همه گیری ویروس کرونا همه این افراد فرصت سفر را از دست داده بودند. » 

گفتنی است مرزهای بین المللی استرالیا از آغاز همه گیری ویروس کرونا در ماه مارس سال گذشته بر روی افراد غیر استرالیایی تقریبا بسته شد تا گسترش این ویروس کنترل شود. در طول این مدت مسافران می بایست پس از ورود به استرالیا ۱۴ روز در هتل قرنطینه اقامت می کردند. 

دولت استرالیا گفته بود در نظر دارد با واکسینه کردن کامل ۸۰ درصد از جمعیت  بزرگسال کشور مسافرت ها را در این کشور افزایش دهد. براساس گزارش های پیگیری واکسیناسیون « بلومبرگ  » در حال حاضر  آمار واکسیناسیون در استرالیا حدود ۳۴ درصد است .

همزمان ایالت « ویکتوریا » روز سه شنبه ( امروز ) از کاهش موارد ابتلا به ویروس کرونا و افزایش سرعت واکسیناسیون در « ملبورن » مرکز این ایالت خبر داد. ملبورن امیدوار است تا با افزایش سرعت واکسیناسون از محدودیت های گسترده که از سیاست ها و استراتژی های اصلی دولت استرالیا برای مهار ویروس کرونا بود، خارج شود. دولت فدرال استرالیا اعلام کرده است که برنامه ای برای وارد کردن ۴۱۷ هزار دُز واکسن در ۳ هفته آینده برای ساکنان شمال و غرب ملبورن دارد که بیشترین میزان ابتلا به ویروس در این مناطق گزارش شده است. 

برپایه این گزارش تقریبا نیمی از جمعیت ۲۵ میلیون نفری استرالیا در قرنطینه به سر می برند که شامل شهروندان سیدنی و ملبورن، بزرگترین شهرها و « کانبرا » پایتخت این کشور می شود. در حال حاضر استرالیا با سومین موج همه گیری ویروس کرونا مواجه است. 

در مجموع ۴۴۵ مورد ابتلای جدید شناسایی شده که در مقایسه با ۴۷۳ مورد روز قبل کاهش داشته است. در این میان ۲ مورد مرگ و میر ناشی از ابتلا به این ویروس نیز گزارش شده است. 

در پایان این گزارش آمده است: تا کنون اروپا تنها منطقه ای است که از برگ عبور واکسیناسیون به شکل گسترده  استفاده می کند. اتحادیه حمل و نقل بین المللی هوایی که تقریبا ۳۰۰ خط هوایی بین المللی را در بر می گیرد، ماه گذشته کشورهای سراسر جهان را به استفاده از گواهینامه دیجیتالی کرونای اتحادیه اروپا به عنوان استانداردی برای گواهینامه واکسن ترغیب کرد. خطوط هواپیمایی قطر و استرالیا اعلام کردند تنها به مسافرانی که به طور کامل واکسینه شدند، خدمات ارائه خواهند داد. 

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha