امضای تفاهم‌نامه فدراسیون ورزش‌های دانشگاهی و کانون علمی بازی کودکان

تهران - ایرنا - تفاهم‌نامه همکاری بین فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی و کانون علمی بازی و ورزش کودکان به منظور انجام همکاری‌های ورزشی، فنی، علمی، آموزشی و فرهنگی مشترک با بهره‌گیری مطلوب از ظرفیت‌ها و منابع فیزیکی، انسانی امضا شد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از وزارت علوم، به منظور توسعه و ترویج و رشد زندگی سلامت محور از طریق فعالیتهای ورزشی و بهبود شرایط کمی و کیفی فعالیت‌های ورزشی در کشور و شناخت و استعداد یابی فنی، علمی، آموزشی و فرهنگی با استفاده از ظرفیت ها و توانایی های فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی و کانون علمی بازی و ورزش کودکان تفاهم نامه همکاری به امضا رسید.

هادی بشیریان رییس فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی در خصوص این تفاهم نامه گفت: یکی از راه های پیشرفت ورزش کشور در تمامی زمینه ها شناسایی استعداد یابی و پرورش در سنین کودکی می باشد، که میتواند ثمره آن را آینده ورزش کشور دید.

وی افزود: ما قصد داریم با این تفاهم نامه با همکاری فدراسیون های ورزشی کشور و کانون علمی بازی و ورزش کودکان، ایجاد انگیزه در بین کودکان و بعد شناسایی و استعداد یابی علمی و فنی انجام شود تا بتوانیم کمک شایانی به ورزش کشور انجام بدهیم که این یکی از وظایف فدراسیون دانشگاهی است.

بنا براین گزارش در این تفاهم نامه تلاش برای ایجاد شرایط لازم به منظور انجام فعالیت های مشترک علمی ورزشی، همکاری و مساعدت در زمینة تربیت و آموزش نیروی انسانی در قالب برگزاری کارگاه ها، دوره ها (حضوری یا مجازی)، حمایت و ایجاد بستر مناسب برای راه‌اندازی و ارایه ورزش کودکان و نوجوانان در دانشگاه ها و بخش های آموزش عالی و سازمان های مرتبط با فدراسیون در چارچوب ضوابط و مقررات طرفین و همکاری و مشارکت در برگزاری رویدادها، مسابقات، جشنواره ها و نمایشگاه ها شده است.

همچنین همکاری و مشارکت در ارایه خدمات علمی تخصصی طرفین به جامعه مانند تولید و فروش محتوی و ابزارهای آموزشی، برگزاری آزمون های سنجش رشدی و استعدادیابی ورزش کودکان و ارایه مشاوره های تخصصی و همکاری در طرح ها و برنامه های پژوهشی و عملیاتی حوزه ورزش دانشگاهی از دیگر موارد توافق شده در این تفاهم نامه است.  

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha