۲۳ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۰۶
کد خبرنگار: 1014
کد خبر: 84470406
۰ نفر

برچسب‌ها

۴۰۰ هکتار زمین کشاورزی البرز به عرصه تولید بازگشت

کرج - ایرنا - فرمانده یگان حفاظت از امور اراضی کشاورزی استان البرز اعلام کرد که در اجرای قوانین و مقررات حفظ کاربری بطور همزمان در شهرستان های کرج ، نظرآباد و چها باغ استان البرز نسبت قلع و قمع ساخت و سازهای غیر قانونی اقدام شد و ۴۰۰ هکتار از این اراضی به عرصه تولید بازگشت .

سرهنگ سید مجتبی موسوی روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: متاسفانه سودجویانی هستند که با اقدامات مجرمانه خود و تخریب اراضی مرغوب با تبدیل به ویلاسازی امنیت غذایی در جامعه را به خطر انداخته و موجب خسارات به منابع ملی کشور می گردند.
وی افزود: سازمان جهاد کشاورزی و یگان حفاظت از اراضی در کنار کشاورزان و روستائیان بوده  و به منظور حمایت از زحمات این قشر عظیم جامعه حفاظت و صیانت از اراضی کشاورزی را در اولویت ماموریت های خود قرار داده است.
فرمانده یگان حفاظت از اراضی کشاورزی ضمن قدردانی از حمایت های خوب قضایی در استان البرز بویژه دادستانی هر یک از شهرستان ها و دیگر دستگاه های خدمات رسان منجمله شهرداری ها، گفت: با مشاهده تغییر کاربری های غیر مجاز در این ۳ شهرستان، قلع و قمع و آزادسازی بیش از ۲۳۰ مورد تغییرکاربری در مجموع به مساحت ۴۰۰ هکتار و ارزش ۴۵۰ میلیارد تومان را در دستور کار خود قرار دادیم که این اقدامات به صورت همزمان اجرا شد.

موسوی به جمع آوری و  اجرای تعداد ۱۰ فقره  از احکام قضایی صادره در خصوص بناهای غیر مجاز نیز اشاره کرد وبیان داشت: با اجرای قوانین حفظ کاربری  شاهد رضایت مندی کشاورزان در روستاها بوده ایم لذا برخوردهای انجام شده با قوت ادامه خواهد داشت .

استان البرز بالغ بر ۶۸ هزار هکتار اراضی کشاورزی دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha