مهاباد شهرستان نخست آذربایجان‌غربی در تزریق واکسن است

مهاباد- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری ویژه مهاباد گفت: رتبه نخست واکسیناسیون علیه ویروس کرونا در آذربایجان‌غربی براساس میزان جمعیت هدف در اختیار این شهرستان قرار دارد.

سلیمان پاکزاد روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از ابتدای طرح واکسیناسیون سراسری کرونا تاکنون بالای ۵۰ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال این شهرستان حداقل یک دز واکسن را دریافت کرده‌اند.

وی ادامه داد: تاکنون بیش از ۹۰ هزار دُز انواع واکسن داخلی و خارجی به افراد واجد شرایط دریافت واکسیناسیون از همه گروه های هدف تزریق شده است که از این تعداد ۲۵ هزار نفر هر ۲ مرحله واکسن خود را دریافت کرده‌اند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری ویژه مهاباد اضافه کرد: آخرین رکورد تزریق واکسن کرونا در این شهرستان پنج هزار دز است و در تلاش هستیم با اضافه کردن تعداد پایگاه ها و ساعات تزریق به رکورد هفت هزار دز در یک روز کاری برسیم. 

پاکزاد با اشاره به اینکه هم اکنون سه پایگاه تجمیعی واکسیناسیون در سطح شهر مهاباد فعال است، ادامه داد: چهار پایگاه موقت دیگر به همراه افزایش غرفه های پایگاه خودرویی موجب شده است طرح واکسیناسیون در این شهرستان شتاب بسیار خوبی به خود بگیرد.

وی با بیان اینکه واکسن کافی و مورد نیاز برای تزریق شهروندان موجود است، اظهار داشت: شهروندان واجد شرایط و مشمول دریافت واکسن کرونا در سریع ترین زمان ممکن باید نسبت به تزریق واکسن خود اقدام کنند.

وی اضافه کرد: افراد بالای ۴۵ سال و افراد فراخوانده شده اولویت دار که تاکنون برای دریافت دز اول واکسن خود مراجعه نکرده اند باید در اسرع وقت با ثبت نام در سامانه https://vaccine.salamat.gov.ir/login و پس از دریافت پیامک، نسبت به تعیین زمان و مکان تزریق واکسن خود اقدام کنند.

به گزارش ایرنا، تاکنون ۴۵۵ نفر در مهاباد به علت ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند؛ این شهرستان هم اکنون در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha