افتتاح دومین‌ مرکز جامع واکسیناسیون نیروی زمینی سپاه در شهرک محلاتی

تهران-ایرنا- دومین مرکز جامع واکسیناسیون نیروی زمینی سپاه در تهران با نام پاسدار شهید سلامت، «صالح مهدوی مجد» در شهرک شهید محلاتی افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، با راه اندازی دومین مرکز جامع واکسیناسیون نیروی زمینی سپاه با بیش از ۱۰ ایستگاه فعال تزریق، ظرفیت واکسیناسیون عمومی پایتخت افزایش می‌یابد.

این مرکز از ۸ صبح تا ۸ شب آماده خدمت رسانی به هموطنان است و در صورت نیاز می‌تواند ظرفیت واکسیناسیون خود را به ‌شکل شبانه‌روزی ارتقا دهد.

از زمان کوتاه واگذاری بخشی از عملیات واکسیناسیون سراسری به نیروهای مسلح و با افتتاح این مرکز تجمیعی، تعداد مراکز جامع واکسیناسیون کشوری نیروی زمینی سپاه به ۷ مرکز با بیش از ۶۳ ایستگاه فعال افزایش پیدا کرد.

با راه اندازی مرکز واکسیناسیون شهرک شهید محلاتی  تعداد مراکز فعال جامع واکسیناسیون نیروی زمینی سپاه در پایتخت، به ۲ مرکز افزایش یافت.

علاوه بر پایتخت، پنج مرکز دیگر نیروی زمینی سپاه در شهرهای بروجرد، نجف آباد، پرند و مراکز استان‌های کرمانشاه، اصفهان، با تمام ظرفیت در حال خدمت رسانی به مردم و انجام واکسیناسیون عمومی علیه بیماری کرونا هستند.  در این مراکز و ایستگاه‌های مربوطه، بیش از ۲۱۰ پزشک، پرستار و کادر درمان نیروی زمینی سپاه در عملیات واکسیناسیون سراسری مشارکت دارند.

نیروی زمینی سپاه همه مراحل زنجیره سرد حمل و نگهداری واکسن، سامانه نوبت دهی و سامانه ثبت و پایش اطلاعات را با بهره گیری از کادر متخصص و آموزش دیده به گونه ای دنبال کرده است که ضمن رعایت همه استانداردهای تزریق، سرعت انجام واکسیناسیون عمومی نیز ارتقا یافته و از ازدحام جمعیت جلوگیری شود.

نخستین مرکز جامع واکسیناسیون نیروی زمینی سپاه در منطقه قصر فیروزه پایتخت نیز همچنان به طور روزانه و با ظرفیت حداکثری در حال خدمت رسانی به مردم است.  

نام هر یک از این مراکز برگرفته از نام یکی از شهدای مدافع سلامت سپاه است که در تهران، نام  دو مرکز جامع واکسیناسیون نیروی زمینی سپاه به نام پاسدار شهید «صالح مهدوی مجد» از اعضای کادر درمان بیمارستان شهید عارفیان نیروی زمینی سپاه و شهیده، عصمت سربیشه ای از پرستاران زحمتکش بیمارستان نبی اکرم(ص) این نیرو در شهر زاهدان مزین شده است؛ شهدایی از مجموعه کادر درمان سپاه که در راه خدمت رسانی به مردم و درمان بیماران کرونایی، جان خود را نثار کردند.

نیروی زمینی سپاه ضمن تلاش همه جانبه برای افزایش و ارتقای مراکز جامع واکسیناسیون در سراسر کشور و تهیه و تامین هزینه های مربوطه، تا تکمیل و پایان عملیات واکسیناسیون عمومی بر علیه بیماری کرونا، در کنار مردم و بخش های مختلف خدماتی و درمانی کشور خواهد بود.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha